НАЗЯВО підтвердило, що у дисертації колишнього міністра освіти Сергія Шкарлета є плагіат

НАЗЯВО підтвердило, що у дисертації колишнього міністра освіти Сергія Шкарлета є плагіат

НАЗЯВО підтвердило, що у дисертації колишнього міністра освіти Сергія Шкарлета є плагіат
. Сергій Шкарлет. Фото: Олександр Брамський/Суспільне

Нацагентство із забезпечення якості вищої освіти підтвердило виявлений комітетом з питань етики плагіат у дисертації колишнього міністра освіти Сергія Шкарлета.

Про це 27 лютого повідомляє "Українська правда. Життя".

На засіданні НАЗЯВО підтвердило виявлений комітетом з питань етики плагіат у дисертації Шкарлета "Формування економічної безпеки підприємств засобами активізації їх інноваційного розвитку" на здобуття ступеня доктора економічних наук.

Відеозапис засідання поширив колишній доцент Сумського державного університету Олег Смірнов.

Під час засідання також обговорили звернення адвоката Шкарлета, який просив відкласти розгляд ситуації з дисертацією, оскільки ні Шкарлет, ні його представники не мали змоги бути на засіданні. Однак члени НАЗЯВО відмовили у цьому клопотанні.

НАЗЯВО звернулося до МОН з поданням про позбавлення Сергія Шкарлета наукового ступеня доктора економічних наук.

27 лютого також має відбутися засідання в Шостому апеляційному адміністративному суді щодо заборони Нацагентству розглядати справу колишнього міністра.

Однак у відомстві зауважили, що подібний випадок уже був: хоча суд виніс рішення про заборону НАЗЯВО розглядати справу про плагіат, але оскільки рішення було зроблено до засідання, то там скасували власну постанову.

Суспільне Культура намагається отримати коментар щодо рішення у НАЗЯВО та Сергія Шкарлета.

Обвинувачення Шкарлета в плагіаті

4 червня 2020 року ексочільниця МОН Ганна Новосад у Facebook звинуватила Шкарлета в плагіаті наукових робіт, додавши до допису посилання на три статті нового міністра, в яких нібито є плагіат.

Сам Шкарлет ще у 2012 році заявляв, що за плагіат слід вводити покарання для всіх учасників навчального процесу. 18 червня на засіданні профільного комітету Ради Шкарлет заперечив наявність плагіату у своїх роботах.

Зокрема, Шкарлета звинувачують у запозиченні тексту монографії з наукової статті Людмили Ладушки: сам міністр це відкидає і каже, що це вона використовувала текст з його монографії 2014 року.

У квітні 2021 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконними дії комітету з питань етики НАЗЯВО щодо встановлення плагіату в роботах Шкарлета.

У березні 2023 року Верховна Рада проголосувала за відставку міністра.

17 травня 2023 року до Нацагентства надійшла скарга на плагіат у дисертації Шкарлета. А у грудні 2023 року комітет етики таки виявив плагіат.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок