Британська рада з класифікації фільмів (BBFC) підвищила віковий рейтинг фільму "Мері Поппінс" з UUniversal — підходить для всіх до PGParental Guidance (дозволено під наглядом батьків) — через 60 років після його виходу на екрани. Причиною зміни стало використання "расово образливого" слова.
Про це 26 лютого розповідає The Guardian.
Віковий рейтинг змінили, оскільки він містить "дискримінаційну лексику", а деякі сцени можуть бути "непридатними для дітей молодшого віку", заявили у BBFC.
"З нашого дослідження расизму та дискримінації ми розуміємо, що ключовим занепокоєнням для батьків є потенційна можливість, що діти потраплять під вплив дискримінаційної мови або поведінки, яку вони можуть вважати образливою або повторювати, не усвідомлюючи потенційного правопорушення", — зазначив представник BBFC.
Там додали, що хоча діти будь-якого віку можуть дивитися фільм, батькам рекомендовано враховувати, чи може цей контент засмутити "молодших або більш чутливих дітей".
Перекласифікація зачіпає лише кінотеатральну версію фільму, а версії для домашнього перегляду, як і раніше, мають рейтинг U.
Слово, про яке йдеться, — це "готтентоти", назва народу кой-коїн, яку використовували нідерландські поселенці у Південній Африці, щоб імітувати їхню мову — зараз воно вважається расистським терміном.
Адмірал Бум, якого грає Реджинальд Овен, двічі вживає це слово у фільмі:
- перший раз, коли він звисає з даху човна, де він запитує одного з дітей Бенксів, чи вони "збираються воювати з готтентотами".
- другий раз, коли сажотруси, чиї обличчя почорніли від сажі, танцюють на даху, адмірал вигукує: "Нас атакують готтентоти".
BBFC розглянула історичний контекст — дія фільму відбувається в Лондоні початку ХХ століття — але той факт, що мова не засуджується, означає, що фільм виходить за межі рекомендацій для фільмів із категорією U.
Картина "Зоряний шлях: Фільм" 1979 року також отримала підвищення з U до PG в тому ж році через "легке насильство і погрози", а от фільму "Бійцівський клуб" знизили рейтинг з 18 до 15, попри "сцени графічного і жорстокого насильства".
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]