Суд постановив розпочати процедуру банкрутства ТОВ "Якабу Трейд", але компанія подаватиме апеляцію

Суд постановив розпочати процедуру банкрутства ТОВ "Якабу Трейд", але компанія подаватиме апеляцію

Суд постановив розпочати процедуру банкрутства ТОВ "Якабу Трейд", але компанія подаватиме апеляцію
. Фото ілюстративне / Суспільне Рівне

Компанія Yakaboo оскаржуватиме постанову суду про банкрутство ТОВ "Якабу Трейд". Цей підрозділ холдингу відповідав за роботу з постачальниками та видавництвами.

Про це компанія повідомила на сторінці у Facebook.

Господарський суд Києва постановив розпочати процедуру банкрутства за справою 910/17146/23. В Yakaboo заявили, що подадуть апеляцію.

У чому суть позову

Видавництво BookChef подало до суду на підрозділ Yakaboo у січні 2024 року. Книговидавці стверджують, що там заборгували їм гроші.

"Нам відомо, що «Якабу» зареєструвало ще дві юридичні особи: ТОВ «Якабу Бізнес» і «Якабу Рітейл», щоб уникнути сплати боргів, одночасно перевівши активи та борги більшості ринку, з ким вдалось домовитися", — зазначили в BookChef.

Видавництво також стверджувало, що компанія заборгувала й іншим видавництвам та постачальникам: у вересні-жовтні 2022 року "Якабу Трейд" зупинила оплату, а книговидавці припинили відвантаження продукції та звернулися в суд. Зокрема, до судової справи також приєднали позов ТОВ "Сервіс Клієнт".

Відповідь Yakaboo

"Позов проти ТОВ «Якабу Трейд» подав один із контрагентів, який прагне стягнути з компанії неправомірно нараховані платежі", — зазначили у компанії.

У Yakaboo додали, що ТОВ "Якабу Трейд" як підрозділ холдингу розірвало договірні відносини з BookChef ще на початку повномасштабного вторгнення Росії. Компанія також посилалася на розслідування OSINT-агенції Molfar та онлайн-видання "Сенсор", де встановлюється зв'язок позивача з Росією.

Питання намагалися вирішити досудовим шляхом, однак не вдалося домовитися. Тому компанія захищатиме права та інтереси в судовому порядку, повідомили у видавництві: "Yakaboo переконана в обґрунтованості своєї юридичної позиції і виступає за максимальну прозорість і відкритість судового процесу".

Та додали, що судова справа не впливає на фінансовий стан та роботу книгарні Yakaboo.

У середу, 14 лютого, BookChef повідомило, що Служба безпеки України не знайшла підтвердження їхніх зв'язків з Росією.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок