Працівники MoMA просять керівництво закликати до припинення вогню в Секторі Гази

Працівники MoMA просять керівництво закликати до припинення вогню в Секторі Гази

Працівники MoMA просять керівництво закликати до припинення вогню в Секторі Гази
. Фото: moma.org

Працівники нью-йоркського Музею сучасного мистецтва (MoMA) оприлюднили відкритий лист, де просять керівництво закликати до "безумовного припинення вогню" в Газі.

Про це 14 лютого розповідає The Art Newspaper.

Автори заяви стверджують, що нинішнє ставлення MoMA до конфлікту суперечить місії музею "долучати людей з усього світу до мистецтва нашого часу". Також вони зазначили, що бомбардування Ізраїлю завдали шкоди інфраструктурі та культурній спадщині Палестини.

Підписанти заяви закликають керівництво приєднатися до Палестинської кампанії за академічний і культурний бойкот Ізраїлю (PACBI). Ця ініціатива спрямована на бойкот, вилучення інвестицій і санкцій проти ізраїльських культурних установ.

Заяву підписали понад 175 художників та інших членів спільноти MoMA, а також 33 працівники.

Ми твердо переконані, що криза, яка там триває, повинна бути визнана геноцидом і вирішена з такою невідкладністю. Крім того, ми прагнемо згуртувати наших колег по всьому світу в галузі культури для активної участі та підтримки цього невідкладного руху.

За день до оприлюднення відкритого листа музей був ненадовго зачинений: близько 800 пропалестинських протестувальників розповсюджували брошури, де було описано ймовірні інвестиції в армію Ізраїлю від виробництва систем спостереження.

Протест у MoMA відбувався одночасно з акцією в Бруклінському музеї, де арештували 10 людей.

Що відомо про вторгнення ХАМАСу в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАСу вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАСу на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні. Ізраїльський уряд 8 жовтня запровадив воєнний стан в країні.

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

9 жовтня торік Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

1 листопада 2023 року сухопутні сили Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази.

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант 13 листопада торік заявив, що бойовики угруповання ХАМАС втратили контроль над Газою.

22 грудня 2023 року стало відомо, що Ізраїль зруйнував мережу тунелів ХАМАСу в Газі.

Через два дні прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу оголосив, що ЦАХАЛ посилює бойові дії на території Сектору Гази.

13 лютого 2024 року президент США Джо Байден закликав припинити щонайменше на шість тижнів бойові дії між Ізраїлем і палестинським рухом ХАМАС у Газі.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок