Аґнєшка Голланд зніме байопік про чеського письменника Франца Кафку

Аґнєшка Голланд зніме байопік про чеського письменника Франца Кафку

Аґнєшка Голланд зніме байопік про чеського письменника Франца Кафку
. Фото: Christian Mang/picture-alliance

Польська режисерка Аґнєшка Голланд працюватиме над біографічним фільмом "Франц" про чеського письменника єврейського походження Франца Кафку. Знімати почнуть у квітні в Чехії та Німеччині — до сторіччя з дня смерті письменника.

Про це 14 лютого повідомили у Variety.

Фільм покаже життя письменника як "калейдоскопічну мозаїку", починаючи з його народження у Празі у XIX століття і завершуючи смертю після закінчення Першої світової війни.

"Кафка був людиною дуже чутливою і погано пристосованою до свого часу. Сьогодні ми маємо набагато більше шансів зрозуміти його, ніж його ровесники століття тому", — зазначає Голланд.

Щоб зрозуміти Кафку, ми хочемо ретельно зібрати воєдино фрагменти з минулого і творчості Кафки та створити не лише мозаїку з його життя до сьогодення, а й цілісне уявлення про драматичний світ уяви Кафки.

Сценарій написали Голланд та Марек Епштейн, який вже працював з режисеркою над фільмом "Шарлатан" (2020).

Головну роль у стрічці зіграє німецький актор короткометражного кіно Ідан Вайс, чеська акторка Єновефа Бокова втілить на екрані подругу і перекладачку Кафки Мілену Єсенську, а роль його матері дістанеться німецькій акторці Марії Шрадер.

Виконавчими продюсерами стрічки стануть голова Європейської кіноакадемії Майк Дауні, a також Деніел Берґманн, який продюсував "Зелений кордон" Голланд.

Хто така Аґнєшка Голланд

Аґнєшка Голланд — польська режисерка, сценаристка та акторка кіно і телебачення. В 1978 році зняла свій перший фільм "Провінційні актори", який був відзначений на Каннському кінофестивалі у 1980 році.

Новий фільм режисерки "Зелений кордон" отримав спеціальний приз журі на Венеційському кінофестивалі. Стрічка розповідає історію сирійської сім'ї, яка намагається потрапити до Європи через білорусько-польський кордон у 2021 році, і про жорстоке поводження з ними з боку польських прикордонників.

Роботу розкритикувала влада Польщі. Зокрема, міністр юстиції порівняв ільм із нацистською пропагандою. А на президента Анджея Дуду Центр моніторингу расистської та ксенофобської поведінки (OMZRiK) подав позов до суду.

"Я не здивований, що офіцери Прикордонної служби, які подивилися фільм, використали це гасло «В кінотеатрі сидять тільки свині», знайоме нам з часів нацистської окупації, коли в наших кінотеатрах показували нацистські пропагандистські фільми", — сказав він у програмі "Гість новин" на телеканалі TVP Info 20 вересня 2023 року та додав, що, на його думку, фільм "паплюжить польських функціонерів".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок