У Чехії запустили ініціативу для збереження українських стародруків і унікальних видань

У Чехії запустили ініціативу для збереження українських стародруків і унікальних видань

У Чехії запустили ініціативу для збереження українських стародруків і унікальних видань
Фото: Марія Кравчук/Суспільне Житомир

Міністерство культури Чехії у співпраці з Національною бібліотекою Чехії створили проєкт "Ковчег", щоб зберегти унікальні українські книжкові видання.

Про це повідомляє чеське видання Novinky.

Генеральний директор Національної бібліотеки Томаш Фолтин наголосив, що мета "Ковчега" — "зберегти пошкоджені культурні пам’ятки, щоб вони залишилися для майбутніх поколінь".

Згідно з описом проєкту, "Ковчег" — це автомобіль із сучасно обладнаним контейнером, з яким українські бібліотекарі подорожуватимуть у найбільш постраждалі місця України, щоб врятувати писемні скарби.

"Від початку війни в Україні ми бачимо, що росіяни цілеспрямовано бомбардують бібліотеки та архіви, вони хочуть знищити українську націю. Саме тому Міністерство культури Чехії розпочало цей проєкт", — пояснив заступник міністра культури Чехії Ондржей Храст.

Він також поділився, що за задумом українські реставратори можуть доправляти цінні писемні пам'ятки зі сходу країни в Чехію — втім, він зрозуміє, якщо українці "не захочуть вивозити свою культурну спадщину за кордон".

"Ковчег" коштуватиме десять мільйонів крон. Цей проєкт профінансували приватні донори.

Організатори оголосили про збір пропозицій від компаній, які хочуть будувати "Ковчег". Заявки можна подавати до 12 лютого. Сам пристрій має бути готовий до середини 2024 року, щоб українські бібліотекарі змогли розпочати роботу вже у липні.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок