Через 57 років після створення на аукціоні за $1,7 млн продали картину The Beatles

Через 57 років після створення на аукціоні за $1,7 млн продали картину The Beatles

Через 57 років після створення на аукціоні за $1,7 млн продали картину The Beatles
Картина "Образи жінки" The Beatles. Фото: Christie's

На аукціоні Christie's 1 лютого продали картину "Образи жінки" за $1 744 000. Її створили учасники культового рок-гурту The Beatles: Джон Леннон, Пол Маккартні, Рінґо Старр і Джордж Гарріс у 1966 році під час гастролей в Токіо.

Про це повідомляють CNN та аукціонний дім Christie’s.

Остаточна ціна картини майже втричі перевищила попередню оцінену вартість з $440 000 до $600 000. Це "кристалізує магічний момент в історії The Beatles", — зазначила в коментарі CNN міжнародна спеціалістка аукціону Christie’s Кейсі Роджерс.

Картина поділена на чотири різні сектори, які малював кожен учасник гурту. Вони не схожі один на одного, проте вдало поєднані в одній картині.

Кут Джорджа (знизу справа) містить багато темних мазків, що хаотично переплітаються з відтінками червоного.

Відмінний від нього, кут Рінґо (знизу зліва) — трішки менший, містить теплішу кольорову гаму та в самісінькому куті має око.

Нижня частина роботи намальована аквареллю. Водночас кути Леннона (зліва зверху) і Маккартні (справа зверху) намальовані акрилом. Кут Маккартні віддалено нагадує фрактальну множину Мандельброта.

Історія створення полотна

"Події відбувалися в кімнаті 1005 готелю «Гілтон» в Токіо, в президентському номері люкс. Це стало розкішною в’язницею для гурту на приблизно 100 годин", — зазначено в описі лоту аукціонного дому Christie`s. Популярність The Beatles несла пряму загрозу їхній безпеці. Величезні скупчення фанів було важко контролювати. За рішенням японської влади гурт поселили в "Гілтон" із 29 червня по 3 липня 1966-го, а звідти їх возили з охороною на концерти на арені "Будокан". У номері вони створили полотно "Образи жінки".

Спільна робота музикантів є унікальною для спадщини гурту, оскільки це єдина робота, виконана усіма учасниками разом. До слова, Джон Леннон відвідував художню школу, Пол Маккартні вивчав живопис також. Джордж Гаррісон та Рінґо Старр "малювали часто і з належним талантом" — зазначалось в пресрелізі аукціону Christie’s.

Що відомо про The Beatles

Гурт The Beatles є найвідомішим рок-гуртом Англії. Його створили Джон Леннон, Рінґо Старр, Пол Маккартні та Джордж Гаррісон в Ліверпулі 1960 року.

Гурт відомий поєднанням різножанрової музики, такої як скіфл, хард-рок, психоделічний рок, вони навіть мали мотиви барокової музики у своїх творах та впливи Баха. За 10 років існування (до 1970-го) вони стали найпопулярнішим англійським гуртом у світі. 10 квітня 1970 року Пол Маккартні вирішив почати сольну кар'єру та відмовитися від участі в The Beatles. Це стало причиною розпаду гурту.

Завдяки штучному інтелекту гурт зміг "возз'єднатися" у 2023 році: 2 листопада відбувся реліз пісні Now and Then, де вокал Леннона згенерував ШІ. На певний час ця пісня стала лідером британського чарту вперше за 54 роки для The Beatles.

Пол Маккартні й Рінґо Старр спродюсували нові партії для пісні, включно з партіями для гітари, записаними Джорджем Гаррісоном у 1995 році, а продюсер Джайлз Мартін додав нове струнне аранжування. У нову пісню додано беквокал з оригінальних записів Here, There and Everywhere, Eleanor Rigby та Because.

Автор: Олег Челяк

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок