Київська переніале як продовження п'ятої Київської бієнале: чого очікувати

Київська переніале як продовження п'ятої Київської бієнале: чого очікувати

Київська переніале як продовження п'ятої Київської бієнале: чого очікувати
. Фото: Київська бієнале

У Берліні 23 лютого почнеться Київська переніале як продовження пан'європейської Київської бієнале 2023 року з виставками та публічними програмами. Вона триватиме до 9 червня.

Про це повідомляє пресслужба Київської бієнале.

Берлінська частина Київської бієнале 2023 проходить за підтримки та у співпраці з Kulturstiftung des Bundes (Німецьким федеральним культурним фондом).

У межах події відбудеться виставка та програма публічних заходів одразу в чотирьох локаціях: двох локаціях nGbK на Александерплац та в Геллерсдорфі, виставковому просторі Between Bridges та галереї Prater.

Публічна програма розпочнеться лекцією історика Тімоті Снайдера у п'ятницю, 16 лютого, в nGbK am Alex.

Також у межах переніале буде реалізовано постер-проєкт: серія плакатів має привернути увагу до війни Росії проти України та контекстуалізувати її як війну всередині та проти Європи.

"Київська переніале трактує ідею бієнале як колективну довготривалу діяльність на тлі політичного, соціального та культурного виживання: «переніальний» означає «тривалий», «витривалий», «наполегливий». Через представлення мистецьких та дискурсивних практик Київська переніале звертається до різнобічних реалій війни", — йдеться у повідомленні.

Організатори зазначають, що переніале знову приверне увагу до російського вторгнення на Донбас, до історії кримських татар та німецьких воєнних злочинів в Україні під час Другої світової війни.

Цей документалістичний проєкт бієнале підкреслює майже забутий сьогодні фундаментальний потенціал мистецтва — робити видимим і показувати для того, щоб сприймати і розуміти.

Кураторська команда переніале: Йорґ Гайзер, Шахін Зарінбал, Сергій Климко, Констанце Мустерер, Віктор Нойман, Лена Пренц, Чан Мілева Растович, Вольфґанґ Тільманс.

Художники/-ці: Анонім, ДЕ-НЕ-ДЕ, Дмитро Грешко, Леон Кагане, Нікіта Кадан, Дарія Козлова та Арвіна Афшарнеджад, Яна Кононова, Ярема Малащук та Роман Хімей, Микола Рідний, Владислав Рябоштан, Зузанна Чебатул, Антон Шебетко, Анна Щербина та Крістіна Вернер, The Reckoning Project

Постер-проєкт за участі Уляни Биченкової, Павела Брайли, Маріни Напрушкіної, Альони Соломадіної, Вольфґанґа Тільманса, Experimental Jetset

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок