Музична індустрія досі є "чоловічим клубом", а жінки стикаються з мізогінією та домаганнями — звіт британського комітету

Музична індустрія досі є "чоловічим клубом", а жінки стикаються з мізогінією та домаганнями — звіт британського комітету

Музична індустрія досі є "чоловічим клубом", а жінки стикаються з мізогінією та домаганнями — звіт британського комітету
. Ілюстративне фото: Getty Images

У Великій Британії Комітет у справах жінок і рівності провів дослідження та виявив, що жінки у музичній індустрії досі стикаються з мізогінієюНенависть, зневага, огида, упередженість щодо жінок. та домаганнями.

Про це повідомляє Variety.

Новий звіт британського парламенту виявив, що представлення жінок у багатьох сферах індустрії покращується, але прогрес досі повільний і домагання та сексизм лишаються поширеним явищем у сфері, яку заведено вважати "чоловічим клубом".

"Люди в індустрії, які відвідують церемонії нагородження та вечірки, наразі роблять це поруч із сексуальними насильниками, які залишаються захищеними системою та колегами", — зазначає міжпартійний комітет.

Розслідування показало, що досі існує "культура мовчання", коли багато жертв сексуальних домагань або насильства бояться повідомляти про такі випадки. А ті, хто таки наважується заявити, борються за те, щоб їм повірили, або ж унаслідок озвучення звинувачень ризикують кар'єрою.

Також жінки стикаються з обмеженими можливостями порівняно з чоловіками, відсутністю підтримки та постійною нерівною оплатою праці. Зазначено, що артисток "регулярно недооцінюють і підривають їхню кар'єру". Ці проблеми посилюються для жінок, які додатково стикаються з расовою дискримінацією.

"Творчий і кар'єрний потенціал жінок не повинен обмежуватися «ендемічноюТермін з біології, що означає "властивий у певній місцевості або поширений у ній; місцевий".» мізогінією, яка занадто довго існувала в музичній індустрії… Зміна поведінки чоловіків є трансформаційною зміною, необхідною, щоб талановиті жінки могли в буквальному сенсі почути свої голоси, бути визнаними й нагородженими на рівних умовах", — наголосила очільниця комітету Керолайн Ноукс.

Що пропонує змінити комітет

У комітеті вважають, що слід впровадити законодавство, яке покладе на роботодавців відповідальність за захист працівників від сексуальних домагань і заборонить використання NDA (угоди про нерозголошення) у випадках, пов'язаних із сексуальним насильством, домаганнями або дискримінацією.

У звіті також зазначають, що потрібно створити Незалежний орган зі стандартів у сфері креативних індустрій (CIISA), який "допоможе пролити світло на неприйнятну поведінку в музичній індустрії і, таким чином, може зменшити ризик подальшої шкоди". Саме він зможе стати "вікном", через яке жертви зможуть конфіденційно повідомляти про неприйнятну поведінку.

Звіт закликає до посилення безпекових вимог у місцях, де найчастіше фіксують домагання та зловживання, як-от у студіях звукозапису та на музичних майданчиках.

Крім того, менеджери артистів повинні мати ліцензію, а звукозаписним компаніям рекомендовано регулярно публікувати інформацію про розмаїття творчого складу, працівників, а також про розрив в оплаті праці за статтю та етнічною належністю.

Комітет додав, що варто збільшити інвестиції та підтримку талантів, особливо в таких сферах, де домінують чоловіки, як A&RArtists & Repertoir — підрозділ музичних лейблів та звукозаписувальних компаній, який займається пошуком нових виконавців., звукорежисура та продакшн.

Уряд має два місяці на те, щоб відреагувати на звіт, хоча рекомендації не є обов'язковими до виконання. Однак Комітет у справах жінок та рівності може повернутися до теми мізогінії в музичній індустрії, якщо вважатиме, що досягнуто недостатнього прогресу.

Реакція музичної індустрії на звіт

Британська попспівачка і голова ради директорів Ivors Academy Ребека Ферґюсон заявила, що мізогінія в музиці — це лише "верхівка айсберга того, що відбувається за лаштунками". А співачка Еллі Ґолдінґ зазначила, що завжди відчувала "легкий дискомфорт", коли заходила в студію і виявляла, що вона наодинці з "одним або двома чоловіками".

"Він [звіт] підтверджує наш досвід, особливо досвід темношкірих жінок у музичній індустрії, — сказала генеральна директорка організації Black Lives in Music Шаріс Бомонт. — Дані віддзеркалюють виклики, з якими ми стикаємося, і посилюють наші голоси, закликаючи до створення індустрії, де кожен, незалежно від походження, може процвітати".

З висновками погодився тимчасовий генеральний директор організації U.K. Music Том Кіл. Він зазначив, що мізогінія продовжує існувати і необхідно вносити зміни, "щоб зробити музичну індустрію інклюзивним місцем для роботи для всіх".

Сільвія Монтелло, генеральна директорка лондонської Асоціації незалежної музики (AIM), сказала, що звіт "змушує до неприємного, але, на жаль, несподіваного читання": "У 2024 році жінкам не повинно бути так важко досягти успіху. Потрібно, щоб їх підтримували і ставилися до них так само серйозно, як до наших колег-чоловіків".

"Ми сподіваємося, що публікація звіту стане моментом реальних і тривалих змін у музичній індустрії, це те, чого відчайдушно потребують жінки, тому що жінкам у музиці руйнують життя і знищують кар'єру це має припинитися", — сказала виконавча директорка Незалежного товариства музикантів Дебора Аннеттс.

Жінки в музиці

Раніше видання Billboard повідомляло, що у 2022 році лише 3,4 % продюсерів були жінками у всіх піснях, що увійшли до чарту Hot 100 за підсумками року.

А на останній церемонії "Ґреммі" у 2023 році жінки становили лише 15,2 % серед номінантів у шести основних категоріях; у 2022 році цей показник нараховував 14,1 %. У 2023 році жінки найчастіше були номіновані на звання найкращого нового виконавця (50 %) та пісню року (33,3 %), але становили лише невелику частину номінантів на запис року (15,1 %) та альбом року (12,2 %).

За 11 років дослідження тільки 13,9 % номінантів в основних категоріях становили жінки, тоді як 86 % — чоловіки.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок