В Україні "Бідолашні створіння" зібрали 3,5 млн грн за два тижні в прокаті — навіть без українського дубляжу

В Україні "Бідолашні створіння" зібрали 3,5 млн грн за два тижні в прокаті — навіть без українського дубляжу

В Україні "Бідолашні створіння" зібрали 3,5 млн грн за два тижні в прокаті — навіть без українського дубляжу
. Стрічка "Бідолашні створіння" режисера Йоргоса Лантімоса

Стрічка "Бідолашні створіння" режисера Йоргоса Лантімоса зібрала 3,5 мільйона гривень і 19 тисяч квитків за два тижні в українському прокаті. Водночас фільм показують у кінотеатрах мовою оригіналу (англійською) із субтитрами.

Про це повідомляє видання Forbes із посиланням на дистриб'ютора фільму — компанію "Кіноманія".

Стрічка "Бідолашні створіння" вийшла в український прокат 18 січня 2024 року. Фільм у кінотеатрах показують англійською мовою з українськими субтитрами. Керівниця пресслужби "Кіноманії" Світлана Хомич пояснює відсутність українського дубляжу високою вартістю виробництва. Однак зазначає, що команда дистрибуції "задоволена результатом" — попри те, що в дубляжі прибуток від "Бідолашних створінь" був би більшим.

СЕО "Планети кіно" Наталія Байдан у коментарі для Forbes зазначила, що фільм Лантімоса "працює дуже добре" — особливо в Києві та Львові, тож мережа кінотеатрів планує продовжити прокат.

А в кінотеатрах "Оскар" продали приблизно 1 000 квитків. Каса становить близько 200 тисяч гривень.

"Для стрічки з лише українським титруванням це 100 % класний результат", – сказав Forbes маркетинг-менеджер "Оскара" Максим Трохимець.

Що варто знати про фільм "Бідолашні створіння"

Сюжет фільму заснований на романі Аласдера Ґрея 1992 року. У центрі оповіді — молода жінка Белла Бакстер, яку реінкарнував божевільний вчений. Згодом головна героїня втікає з дому "творця" разом із розпусним адвокатом Дунканом Веддерберном та вирушає в подорож через континенти.

Головну роль у стрічці зіграла Емма Стоун. Вона поділилася, що Белла — її улюблена персонажка з тих, яких вона втілювала на екрані:

"Все, що від мене вимагалося — це скидати зайве, а не додавати. І це був найбільший дар — мати можливість робити щось подібне, тому що вона така життєрадісна — доки вона не перестане бути такою, і вона багато чого вчиться, але навіть при цьому в ній є ця стійкість, і це не занурює її в депресію, а лише рухає вперед. Мене дуже надихає те, як вона функціонує у світі".

У фільмі є чимало відвертих еротичних сцен. Одна з них викликала резонанс у Британській раді кінокласифікації: у кадрі двоє хлопців-підлітків спостерігають за тим, як Белла Бакстер займається проституцією. Цей епізод, на думку ради, порушував Закон про захист дітей 1978 року. Через це "Бідолашні створіння" перемонтували спеціально для британського кінопрокату.

"Бідолашні створіння" дебютували на Венеційському кінофестивалі, де фільм отримав головний приз — "Золотого лева". Після цього стрічку номінували на сім премій "Золотий глобус", серед яких "Найкращий фільм — мюзикл або комедія", "Найкращий сценарій" та "Найкраща жіноча роль" (у мюзиклі чи комедії) для Емми Стоун, яка також була продюсеркою стрічки. Врешті "Бідолашні створіння" отримали статуетку як найкращий мюзикл чи комедія, Емма Стоун також отримала нагороду за свою роль.

Окрім цього, новинка Йоргоса Лантімоса увійшла до коротких списків номінантів на премію "Оскар" в 11 категоріях.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок