У британському видавництві Thames & Hudson вийде книга української кураторки та арткритикині Аліси Ложкіної — The Art of Ukraine ("Мистецтво України").
Про це вона розповіла у Facebook 31 січня.
"Мистецтво України" вийде у серії популярних книг з історії світового мистецтва World of Art. З друку її очікують 4 червня 2024 року.
В анотації зазначено, що видання містить огляд українського мистецтва, митців та мистецьких рухів від зародження модернізму на початку 1900-х років до початку повномасштабного російського вторгнення в лютому 2022 року.
"Українське мистецтво та митці розглядаються в історичному та політичному контекстах, а також їхній внесок в українську культуру та ідентичність і взаємодія з ними. Кожен розділ, наповнений багатими ілюстраціями, досліджує окремий мистецький період або напрям", — йдеться в описі.
Ложкіна у своєму дописі зазначає, що в основі видання — її книга "Перманентна революція", у скороченому та переробленому вигляді.
Раніше авторка написала кілька розділів до книжки "Скарби України: культурна спадщина народу" (Treasures of Ukraine: A Nation’s Cultural Heritage), яка вийшла у цьому видавництві. Тоді ж арткритикиня і запропонувала свій рукопис.
"Процес остаточного узгодження, а також підготовка оновленої версії книги тривали два роки. World of Art — авторитетна серія, тут процеси відбуваються на черепаших швидкостях, подібних до музейних виставок", — додає вона.




Аліса Ложкіна — українська кураторка, арткритикиня. Працює у галузі образотворчого мистецтва з 2002 року.
У 2013–2016 роках була заступницею генерального директора з музейної та виставкової діяльності "Мистецького Арсеналу", згодом співпрацювала з інституцією як кураторка.
З 2014 року Ложкіна працює над низкою ініціатив, спрямованих на популяризацію сучасного українського мистецтва в Європі.
Видання "Скарби України: культурна спадщина народу"
Це книга про мистецтво й спадщину України.
Вона організована в хронологічному порядку за вісьмома розділами, містить понад 220 кольорових зображень, що демонструють усе: від скіфського золота, візантійських ікон і дерев’яних церков до золотоголових соборів, шедеврів авангарду та політичного мистецтва після Помаранчевої революції.
Передмову до видання написав письменник Андрій Курков.
"«Скарби України» розповідають про мистецтво та спадщину України в той час, коли народ, культура, пам'ятки та витвори мистецтва країни стикаються з руйнуванням та спустошенням", – йдеться у описі.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]