Universal Music погрожує видалити з TikTok свої пісні: соцмережа може залишитися без The Weeknd та Тейлор Свіфт

Universal Music погрожує видалити з TikTok свої пісні: соцмережа може залишитися без The Weeknd та Тейлор Свіфт

Universal Music погрожує видалити з TikTok свої пісні: соцмережа може залишитися без The Weeknd та Тейлор Свіфт
Біллі Айліш. Фото: AP Photo/Lewis Joly

Universal Music Group (UMG) — найбільший холдинг лейблів звукозапису у світі погрожує видалити свою музику з TikTok через те, що компаніям не вдалося домовитися про роялті артистам.

Про це UMG повідомила у відкритому листі.

Universal заявила, що опівночі 31 січня видалить свою музику з TikTok. Компанія представляє таких виконавців, як Тейлор Свіфт, Біллі Айліш, Аріана Гранде, Гаррі Стайлз, The Weeknd, The Beatles, The Rolling Stones та інших. Це означає, що їхні пісні зникнуть із бібліотеки TikTok і надалі їх не можна буде застосовувати у відеороликах.

Загалом Universal займає панівну позицію у світовій музичній індустрії. Їй також належить пісня Софі-Елліс Бекстор Murder on the Dancefloor — вона стала хітом саме у TikTok після виходу фільму "Солтберн".

У чому конфлікт між Universal і TikTok

Конфлікт розгорівся між Universal Music Group та китайською компанією ByteDance, яка володіє TikTok. Вони не дійшли згоди щодо виплат за записи, які згенерував штучний інтелект із використанням матеріалів UMG. Окрім того, Universal заявив, що TikTok не видаляв вчасно контент, що порушує авторські права лейблу.

У відкритому листі під назвою "Чому ми повинні оголосити таймаут TikTok" UMG звинуватила TikTok у спробі "залякати" і змусити погодитися на угоду, яка "коштує менше, ніж попередня угода, набагато менше справедливої ринкової вартості й не відображає їхнього експоненціального зростання".

Universal розкритикувала TikTok за прагнення побудувати "музичний бізнес без сплати справедливої вартості за музику артистів". Компанія каже, що TikTok виплачує малі гонорари артистам і авторам пісень:

Попри величезну базу користувачів та зростання доходів від реклами, на TikTok припадає лише близько 1 % від нашого загального доходу.

Позиція TikTok

Менеджери TikTok поділилися своєю позицією. Вони зазначили, що Universal Music Group "поставила власну жадібність вище за інтереси своїх артистів і авторів пісень".

Вони додали, що UMG "вирішила відмовитися від потужної підтримки платформи з більш ніж мільярдом користувачів, яка слугує безкоштовним інструментом для просування".

Водночас команда TikTok наголосила, що змогла домовитися з іншими лейблами щодо використання музики на своїй платформі.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок