Шведські музиканти закликали організаторів дискваліфікувати Ізраїль з "Євробачення-2024": мовник відповів

Шведські музиканти закликали організаторів дискваліфікувати Ізраїль з "Євробачення-2024": мовник відповів

Шведські музиканти закликали організаторів дискваліфікувати Ізраїль з "Євробачення-2024": мовник відповів
. eurovision.tv

Понад 1000 шведських музикантів підписали відкритий лист та закликають усунути Ізраїль із цьогорічного конкурсу "Євробачення". До цього подібні звернення підписували артисти з Ісландії та Фінляндії. Шведський мовник прокоментував це.

Відповідь від SVT з'явилася 29 січня на офіційному сайті.

У відкритому листі від шведських музикантів йдеться про те, що, дозволяючи Ізраїлю брати участь, Європейська мовна спілка (EBU) "демонструє разючі подвійні стандарти, які підривають довіру до організації", а також що це "робить страждання жертв невидимими".

Серед підписантів — представники Швеції на конкурсі у 2009-му і 2011-му Eric Saade та мама Ґрети Тунберґ співачка Malena Erman, а також співачка Robyn, проєкт Fever Ray та гурт First Aid Kit.

У SVT ж зазначили, що хоча участь Ізраїлю в "Євробаченні" викликає дискусії, саме EBU вирішує, хто бере участь у конкурсі, і як країна, що приймає конкурс, мовник підкоряється рішенням спілки.

"Ми також стурбовані цими подіями. Ми розуміємо і поважаємо те, що групи намагаються зробити так, щоб їхні голоси були почуті. SVT веде діалог з EBU про виклики, пов'язані з реалізацією найбільшої телевізійної програми Європи в ці часи заворушень", — зазначали представники мовника.

Ще грудні EBU оприлюднила заяву, в якій йдеться про те, що "Євробачення" — "для мовників, а не для урядів", і що Ізраїль бере участь у пісенних змаганнях вже 50 років. Окрім цього, автори заяви наполягли на тому, що ізраїльський суспільний мовник "дотримується всіх правил конкурсу", який є "неполітичною подією".

Національний мовник Ісландії RÚV уже заявив, що рішення про участь чи бойкот "Євробачення" буде ухвалено переможцем власного пісенного конкурсу Söngvakeppnin, що відбудеться в середині березня.

У 2024 році "Євробачення" відбудеться у шведському місті Мальме — після того, як перемогу на конкурсі здобула співачка Loreen з піснею Tattoo. Хто представлятиме Україну на конкурсі, стане відомо 3 лютого — на фіналі нацвідбору.

Чи дискваліфіковували країни раніше

У 2021 році EBU дискваліфікувала білоруський національний мовник БТРК за порушення правил мовної спілки щодо свободи преси. Тоді Білорусь планувала відправити на конкурс гурт "Галаси ЗМеста" з піснею "Я навчу тебе", яка, зокрема, містила рядки: "Я научу тебя плясать под дудочку, / Я научу тебя клевать на удочку, / Я научу тебя ходить по струночке, / Ты будешь радоваться всему".

У 2022 році, одразу після початку повномасштабного вторгнення до України, 25 лютого, брати участь заборонили Росії, заявивши, що її участь "дискредитує конкурс".

"Конкурс пісні «Євробачення» повинен «об'єднувати народи та святкувати різноманітність через музику», але за останній тиждень Росія ясно показала, що вона не зацікавлена ні в об'єднанні народів, ні у святкуванні різноманітності", — зазначили тоді організатори.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок