Українській родині Ізраїль посмертно надав звання "Праведників народів світу"

Українській родині Ізраїль посмертно надав звання "Праведників народів світу"

Українській родині Ізраїль посмертно надав звання "Праведників народів світу"
. Фото: МКІП

Родину Володимира та Павлини Столярчуків посмертно відзначили званням "Праведників народів світу" за допомогу, надану єврейському народу в роки Другої світової війни.

Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики

27 січня у світі вшановують пам'ять жертв Голокосту — цього дня у 1945 році війська 1-го Українського фронту звільнили нацистський концтабір Аушвіц-Біркенау.

На сайті МКІП опублікували історію родини Столярчуків, які прихистили і переховували Марію Мільман та її сина Михайла, поки не зробили їм нові підроблені документи, на прізвище Коваленко. З цим новим прізвищем вони й жили далі усе своє життя.

Посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський вручив нагороду праонучці праведників Аліні Зінченко.

"Після Голокосту весь світ заприсягся: «Ніколи знову». Після жахливого нападу 7 жовтня ця фраза знову стала актуальною. Держава Ізраїль була створена для захисту єврейського народу, і ми зробимо все можливе, щоб припинити терор і повернути наших громадян додому", — сказав Бродський.

В межах події також провели показ фільму "Зона інтересу" — у ньому йдеться про Голокост. Світова прем'єра стрічки відбулася на Каннському кінофестивалі 2023 року. Незабаром стрічка має вийти в українських кінотеатрах.

Хто такі праведники народів світу

Термін "Праведник народів світу" використовує держава Ізраїль для відзначення неєвреїв, які ризикували життям, щоб врятувати життя євреям від знищення нацистами.

Такі особи отримують іменну медаль, почесний сертифікат і право додати своє ім'я до написаних на Стіні Честі в Саду Праведників у Яд Вашемі в Єрусалимі. Крім того, їм можуть надавати почесне (а якщо вони померли, то пам'ятне) громадянство Ізраїлю.

Україна на четвертому місці у світі після Польщі, Нідерландів та Франції за кількістю праведників народів світу — їх понад 2,5 тисячі.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок