Роботу художника Шепарда Фейрі, яка закликає до припинення вогню в Газі, повісили на музеї в Мадриді

Роботу художника Шепарда Фейрі, яка закликає до припинення вогню в Газі, повісили на музеї в Мадриді

Роботу художника Шепарда Фейрі, яка закликає до припинення вогню в Газі, повісили на музеї в Мадриді
. Фото: unmutegaza/Instagram

У Мадриді активісти з організацій UnMute Gaza та Greenpeace вимагають припинення вогню в Газі. У межах акції вони розгорнули на Національному музеї "Центр мистецтв імені королеви Софії" величезну картину Шепарда Фейрі із зображенням палестинської дитини, яка благає про допомогу.

Про це 25 січня повідомляє The Art Newspaper.

Банер створив американський вуличний художник Шепард Фейрі, також відомий під псевдонімом Obey. Малюнок натхнений роботою фотографа Белала Хадеда. На ньому написано "Ти нас чуєш?" і зображено знак "без звуку" на обличчі дитини.

Роботу також супроводжував інший банер із закликом негайно припинити вогонь у межах військової кампанії, що триває в Газі після терористичної атаки ХАМАСу 7 жовтня 2023 року.

У спільному пості Greenpeace та UnMute Gaza йдеться: "Наші дві організації засуджують ситуацію в Газі, як і переважна більшість громадянського суспільства, і закликають до негайного припинення вогню".

Поліція, швидка допомога й пожежна служба не втручалися та тільки спостерігали, як активісти дві години розвішували банер на стіні музею.

протести у мадриді
Розгортання банера на стіні музею королеви Софії у Мадриді. Фото: unmutegaza/Instagram

протести у мадриді
Розгортання банера. Фото: unmutegaza/Instagram

протести у мадриді
Розгортання банера. Фото: unmutegaza/Instagram

Greenpeace та UnMute Gaza організували акцію біля музею королеви Софії, оскільки в ньому зберігається картина Пабло Пікассо "Герніка", на створення якої його надихнули бомбардування 1937 року баскського міста нацистськими німецькими та фашистськими італійськими військами в союзі з іспанськими націоналістами Франсиско Франко. Тоді загинуло 1600 людей. Картину вважають одним з антивоєнних шедеврів мистецтва XX століття.

Що відомо про вторгнення ХАМАСу в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАСу вторглися на територію Ізраїлю із Сектору Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАСу на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському Союзі та Україні. Ізраїльський уряд 8 жовтня запровадив воєнний стан в країні.

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант 13 листопада 2023-го заявив, що бойовики угруповання ХАМАС втратили контроль над Газою. Зранку 24 листопада між Ізраїлем і ХАМАСом розпочалося чотириденне перемир'я, яке супроводжувалося щоденним звільненням груп заручників.

22 грудня 2023 року стало відомо, що Ізраїль зруйнував мережу тунелів ХАМАСу в Газі. Через два дні прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу оголосив, що ЦАХАЛ посилює бойові дії на території Сектору Гази.

Водночас по всьому світу відбуваються пропалестинські мітинги. А в Міжнародному суді ООН розпочався розгляд позову Південної Африки, яка звинувачує Ізраїль у вчиненні геноциду палестинців.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок