У Японії жінки вперше зможуть взяти участь в "оголеному фестивалі"

У Японії жінки вперше зможуть взяти участь в "оголеному фестивалі"

У Японії жінки вперше зможуть взяти участь в "оголеному фестивалі"
Щорічний "оголений фестиваль" у Японії. Carmen/Twitter

Японським жінкам вперше в історії дозволили взяти участь у стародавній церемонії хадака-мацурі. Її також називають "оголеним фестивалем".

Про це повідомляє The Guardian.

Оголений фестиваль заснували понад 1250 років тому в місті Індазава. Щороку в лютому тисячі чоловіків, одягнені лише у фундоші (різновид традиційної пов'язки на стегна), шкарпетки табі та бандани хачімакі, б'ються, щоб передати свою невдачу іншій людині перед тим, як взяти сили у святині.

У 2024-му організатори вперше дозволили 40 жінкам взяти участь у заході.

Незважаючи на це, жінки будуть повністю одягнені. Вони зможуть зробити ритуальні підношення з бамбукової трави, однак не будуть залучені в кульмінації фестивалю — моміай (битві).

Дайго Фудзінамі, головний священник храму, який приймає хадака-мацурі, каже, що жінок вирішили допустити до фестивалю через похилий вік багатьох місцевих чоловіків. Водночас організатори відхилили пропозицію відкрити фестиваль для людей, які живуть за межами міста: це "порушувало б ключові ритуали".

Така зміна правил викликала контроверсійні настрої в японському суспільстві. Дехто сприйняв це позитивно, як крок до гендерної рівності. Втім, у багатьох інших сферах Японія залишається консервативною країною, де існує багато неофіційних заборон для жінок.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок