Звільнити керівництво Держкіно і переспрямувати гроші на Сили оборони: кіноспільнота написала відкритий лист до влади

Звільнити керівництво Держкіно і переспрямувати гроші на Сили оборони: кіноспільнота написала відкритий лист до влади

Важливо
Звільнити керівництво Держкіно і переспрямувати гроші на Сили оборони: кіноспільнота написала відкритий лист до влади
. Ілюстративне фото: Getty Images

Українська кіноспільнота підписала відкритий лист до влади, висловивши недовіру до голови Держкіно Марини Кудерчук та закликавши спрямувати виділені на підтримку кінематографії кошти Силам оборони.

Лист опублікувала 24 січня Українська кіноакадемія.

"Безумовно, українське кіно, як і вся культура загалом, потребує великої уваги та бюджетної підтримки для розвитку й репрезентації України у світі і є потужним елементом культурної дипломатії. На превеликий жаль, роки некомпетентної та недоброчесної роботи керівництва Держкіно переконують нас, що виділені кошти будуть використані неефективно та з численними порушеннями", — йдеться у листі.

Цьогоріч бюджет Держкіно становить 589,6 млн гривень на "підтримку кінематографії, в тому числі документування воєнних злочинів".

У листі, зокрема, йдеться, що кіноспільнота неодноразово закликала до відставки з посади голови Держкіно Марини Кудерчук, яка своїми діями "руйнує систему державного регулювання галузі, дискредитує посаду державного службовця, завдає шкоди українському суспільству та іміджу України в світі".

Крім того, саме Держкіно працює без затвердженої стратегії, а орган, який ухвалює рішення про використання коштів, — Рада з підтримки кінематографії — продовжує діяльність незаконно, оскільки мала скласти свої повноваження ще в березні 2023 року.

У відкритому листі кіноспільнота вимагає:

  • переспрямувати бюджетні кошти на потреби Сил оборони (окрім визначених законодавством зобов'язань);
  • звільнити керівництво Держкіно;
  • провести прозорий конкурс на посаду очільника Держкіно і членів Ради з державної підтримки кінематографії;
  • розробити новий проєкт Стратегії розвитку кіно за участі громадськості.

Лист можна підписати до 26 січня.

Нараз його уже підписали: Кіноакадемія, Українська гільдія режисерів, режисерки Ірина Цілик, Аліна Горлова, Аліса Коваленко, Марися Нікітюк, Марина Врода, Надія Парфан, кінорежисер Володимир Тихий, член правління Європейської кіноакадемії, продюсер Денис Іванов, виконавча директорка фестивалю Docudays Світлана Смаль, засновник Ukraїner Богдан Логвиненко, директорка "Довженко-Центру" Олена Гончарук, продюсерка, співзасновниця ГО "Українська кіноакадемія" Юлія Сінькевич та багато інших.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок