У Берліні дозволили артистам висловлювати критику Ізраїлю після масового бойкоту культурних подій міста

У Берліні дозволили артистам висловлювати критику Ізраїлю після масового бойкоту культурних подій міста

У Берліні дозволили артистам висловлювати критику Ізраїлю після масового бойкоту культурних подій міста
. Фото: Strike Germany

У Берліні скасували правило, яке обмежувало висловлювання щодо Ізраїлю в контексті відносин із Палестиною. Рішення ухвалили після протестів місцевих і міжнародних митців, які відмовлялися від участі у німецьких подіях.

Про це повідомляє Vice.

Згідно з правилом, адаптованим Міжнародним альянсом пам'яті жертв Голокосту (IHRA), заборонені будь-які висловлювання, що"ставлять під сумнів право Ізраїлю на існування".

Реакція на це рішення була швидкою: митці об'єдналися у групу Strike Germany та опублікували лист, підписаний більш ніж 1000 артистів і працівників культури, які пообіцяли не брати участь у концертах в Німеччині, що обмежені IHRA. Вони заявляли, що "постанова плутає критику ізраїльської окупації Палестини з антисемітизмом".

У понеділок, 22 січня, у берлінському cенаті оголосили про скасування правила, посилаючись на занепокоєння щодо його законності та хвилю протесту з боку митців.

Сенатор з питань культури Берліна Джо Чіало прокоментував, що цей крок був зроблений для того, щоб "серйозно поставитися до юридичних і критичних голосів, які вбачали в цьому пункті обмеження свободи творчості".

"Ми раді, що cенат Берліна скасував своє рішення про внесення так званого антидискримінаційного пункту. Ця зміна є результатом дій великої кількості людей на місцях у Берліні та по всьому світу. Прийнявши визначення антисемітизму IHRA, політика карала б тих, хто критикує державу Ізраїль в той момент, коли Ізраїль здійснює геноцидний напад на палестинців в Газі", йдеться у заяві Strike Germany в соцмережах.

Водночас вони зазначають, що "це лише початок", оскільки це правило скасували лише в Берліні, тоді як аналогічні обмеження продовжують діяти по всій країні й це "продовжує обмежувати доступ та права культурної роботи".

Разом з тим, на нещодавній пресконференції мер Берліна Кай Венгер заявив, що Берлін планує повернутися до цього правила на новій "юридично безпечній" основі та навіть сподівається закріпити боротьбу з антисемітизмом у берлінській конституції.

"Наша мета зрозуміла, — пояснив він. — Ніяких грошей для антисемітів".

Що відомо про вторгнення ХАМАСу в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАСу вторглися на територію Ізраїлю із Сектору Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАСу на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському Союзі та Україні. Ізраїльський уряд 8 жовтня запровадив воєнний стан в країні.

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант 13 листопада 2023-го заявив, що бойовики угруповання ХАМАС втратили контроль над Газою. Зранку 24 листопада між Ізраїлем і ХАМАСом розпочалося чотириденне перемир'я, яке супроводжувалося щоденним звільненням груп заручників.

22 грудня 2023 року стало відомо, що Ізраїль зруйнував мережу тунелів ХАМАСу в Газі. Через два дні прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу оголосив, що ЦАХАЛ посилює бойові дії на території Сектору Гази.

Водночас по всьому світу відбуваються пропалестинські мітинги. А в Міжнародному суді ООН розпочався розгляд позову Південної Африки, яка звинувачує Ізраїль у вчиненні геноциду палестинців.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок