Хто отримає "Оскар" 2024: перші передбачення і ставки — найкращий фільм, найкраща режисура та актори

Хто отримає "Оскар" 2024: перші передбачення і ставки — найкращий фільм, найкраща режисура та актори

Хто отримає "Оскар" 2024: перші передбачення і ставки — найкращий фільм, найкраща режисура та актори
Чи отримає "Оппенгеймер" свій "Оскар"?. Скриншот із трейлера фільму "Оппенгеймер"

23 січня Американська кіноакадемія оголосила фінальний список номінантів на премію "Оскар" 2024.

Окрім історичної номінації для "20 днів у Маріуполі" та "Оппенгеймера" і "Бідолашних створіннь", які мають найбільшу кількість номінацій — 13 та 11 відповідно, не обійшлося і без так званих Oscar snubsТермін snubs, що напряму перекладається як "відмова", зазвичай використовується для позначення роботи або особи, яка не була номінована або не отримала нагороду. Саме питання про те, чи була особа або робота справедливо проігнорована, часто стає предметом публічних дебатів.. Грета Гервіг не отримала номінації за режисуру "Барбі", а акторка Грета Лі, чий перформанс у "Минулих життях" приніс їй низку нагород та визнання, так само залишилася поза категорією "Найкраща жіноча роль".

Втім, "Оскар" 2024 зібрав вкрай сильних претендентів, тож від церемонії можна очікувати несподіваних переможців.

У цьому матеріалі Суспільне Культура зібрало передбачення та ставки на те, хто отримає золоту статуетку в головних номінаціях.

Найкращий фільм

Номінанти:

Передбачення: Більшість впливових медіа про кіно, наприклад Variety, Screen Rant та The Hollywood Reporter, сходяться на тому, що перемогу у категорії "Найкращий фільм" отримає "Оппенгеймер".

"Шанси «Оппенгаймера» на здобуття нагороди ґрунтуються на загальному визнанні та успіху фільму, який тепер охоплює перемогу в номінації «Найкращий фільм — драма» на «Золотому глобусі»", — пояснило видання Screen Rant.

Хто отримає "Оскар" 2024: перші передбачення та ставки — найкращий фільм, найкраща режисура та актори
"Оппенгеймер" став найкращим фільмом за версією Critics Choice Awards 2023. Kevin Mazur/Getty Images for Critics Choice Association

Найкращий режисер/-ка

Номінанти:

 • "Анатомія падіння", Жустін Тріє;
 • "Бідолашні створіння", Йоргос Лантімос;
 • "Оппенгеймер", Крістофер Нолан;
 • "Вбивці квіткового місяця", Мартін Скорсезе;
 • "Зона інтересу", Джонатан Глейзер.

Передбачення: "Оппенгеймер" попереду не тільки за кількістю номінацій, а й за кількістю передбачень на перемогу. Наприклад, виконавчий редактор відділу висвітлення нагород The Hollywood Reporter наразі прогнозує вісім перемог для "Оппенгеймера", серед яких і статуетка для Крістофера Нолана за найкращу режисуру.

"Крістофер Нолан, як не дивно, був номінований як найкращий режисер лише один раз (за фільм «Дюнкерк»). Натомість Мартін Скорсезе має дев'ять номінацій, але лише одну перемогу (за фільм «Відступники»). Це значний розрив між, ймовірно, двома найбільшими претендентами, але, судячи з усього, «Оскар» намагатиметься присудити Нолану нагороду, яку багато хто вважав би заслуженою, не лише за фільм «Оппенгаймер», але й за весь його творчий доробок", — пише Screen Rant.

Хто отримає "Оскар" 2024? Передбачення та ставки
Фото: зйомки "Оппенгеймера" / UNIVERSAL PICTURES

Найкращий актор

Номінанти:

 • Бредлі Купер, "Маестро";
 • Колман Домінго, "Растін";
 • Пол Джаматті, "Залишені";
 • Джеффрі Райт, "Американська література";
 • Кілліан Мерфі, "Оппенгеймер".

Передбачення: Незважаючи на масштабне перевтілення Бредлі Купера у фільмі "Маестро" (задля якого він шість років вчився диригувати оркестром та носив протез носа на зйомках, щоб бути більшим схожим на свого героя), перемогу все ж таки прогнозують саме Кілліану Мерфі, а також — несподівано — актору Колману Домінго. Якщо шанси Мерфі можна пояснити нагородою "Золотий глобус", то номінація Домінго для багатьох стала неочікуваним відкриттям.

Сама стрічка "Растін" — це біографічний фільм Netflix про Баярда Растіна, гея-активіста за громадянські права, який допоміг організувати Марш на Вашингтон 1963 року. Ще з моменту прем'єри на кінофестивалі в Тельюрайді фільм хвалили за гру Домінго.

Перемогу в номінації все ще переважно віщують Кілліану Мерфі, але Колман Домінго цілком може стати тим самим "несподіваним переможцем".

Хто отримає "Оскар" 2024: перші передбачення та ставки — найкращий фільм, найкраща режисура та актори
Фото: кадр із фільму "Маестро"/Netflix

Хто отримає "Оскар" 2024? Передбачення та ставки
Фото: кадр із фільму "Растін" / Neyflix

Найкраща акторка

Номінантки:

 • Аннетт Бенінг, "Наяд";
 • Лілі Гладстон, "Вбивці квіткової повні";
 • Сандра Гюллер, "Анатомія падіння";
 • Кері Малліган, "Маестро";
 • Емма Стоун, "Бідолашні створіння".

Передбачення: у цій номінації все зводиться до очевидного протистояння — або Лілі Гладстон, або Емма Стоун.

Шанси Гладстон трохи вищі, адже окрім незабутнього перформансу у "Вбивцях квіткової повні" вона також є першою корінною американкою, що була номінована на премію "Оскар" у категорії "Найкраща актриса". При цьому роль Емми Стоун у "Бідолашних створіннях" вже називають однією з найкращих акторських робіт за останні десятиліття.

"Її перемога на «Золотому глобусі» може допомогти, тоді як перемога на BAFTA та SAG Awards буде дуже важливою. Остання була б величезною, оскільки дала б Стоун ще одну перемогу над Лілі Гладстон після премії «Вибір критиків»", — Screen Rant.

Хто отримає "Оскар" 2024: перші передбачення та ставки — найкращий фільм, найкраща режисура та актори
Скриншот із трейлера до фільму "Вбивці квіткової повні"

Хто отримає "Оскар" 2024? Передбачення та ставки
Фото: Searchlight Pictures

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок