Алеку Болдвіну висунули нові звинувачення у ненавмисному вбивстві операторки на зйомках

Алеку Болдвіну висунули нові звинувачення у ненавмисному вбивстві операторки на зйомках

Алеку Болдвіну висунули нові звинувачення у ненавмисному вбивстві операторки на зйомках
. Фото: Getty Images

Велике журі Нью-Мексико 19 січня висунуло актору Алеку Болдвіну нові звинувачення у ненавмисному вбивстві операторки Галини Гатчинз на зйомках фільму "Іржа" (Rust).

Про це повідомляє AP та BBC.

Перезапуск справи став можливим після отримання нового аналізу зброї, яку використовували на зйомках. Судово-медичні експерти після дослідження зброї зробили висновок, що інцидент на майданчику міг статися, лише якби спусковий гачок був натиснутий. Сам Болдвін заявляв, що відводив курок, але не натискав на спусковий гачок. Спеціальна прокуратура у Нью-Мексико повідомляла про нову інформацію від експертів у жовтні 2022 року.

Нові докази передали на розгляд великого журі, вивчення документів почалося в четвер, 18 січня. Звинувачення висунули за двома пунктами: Болдвін або недбало використовував вогнепальну зброю (це основне звинувачення), або діяв із цілковитим ігноруванням чи байдужістю до безпеки інших.

Прокурори зазначили, що актора можуть засудити лише за одним із пунктів. Якщо його визнають винним, йому загрожує до 18 місяців ув'язнення.

Адвокати Болдвіна заперечують звинувачення. Адвокат, який представляє родину Гатчинз, заявив, що "з нетерпінням чекає кримінального процесу".

Історія звинувачень Болдвіна

Нинішнє звинувачення висунули через рік після першого звинувачення у ненавмисному вбивстві. Однак початкова команда прокурорів пішла у відставку. А нова команда зняла з Болдвіна звинувачення у квітні 2023-го через докази того, що пістолет міг бути модифікований, що призвело до його несправності та вистрілу без натискання на спусковий гачок.

Поки прокурори вирішували, чи варто звертатися до великого журі щодо нових звинувачень, судді призупинили декілька цивільних позовів проти Болдвіна та інших членів команди "Іржі".

22 жовтня 2021 року американський актор Алек Болдвін під час зйомок вестерну "Іржа" випадково поранив режисера та операторку, яка згодом померла у лікарні. Загиблою виявилася Галина Гатчинз, яка мала громадянство України, але вже тривалий час проживала у США.

Згодом стало відомо, що частина знімальної групи кінофільму звільнилася за день до нещасного випадку через проблеми з безпекою.

Майже через рік після смертельного інциденту Болдвін досяг попередньої мирової угоди з родиною Гатчинз. У червні 2023-го суд затвердив її. Болдвін планує дозняти фільм.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок