Оксфордський словник поповнився словами, повʼязаними з політикою, сексом та російським письменником

Оксфордський словник поповнився словами, повʼязаними з політикою, сексом та російським письменником

Оксфордський словник поповнився словами, повʼязаними з політикою, сексом та російським письменником
. unsplash/Google DeepMind

Оксфордський словник англійської мови оприлюднив список із 61 слова, які додав у останньому кварталі. Серед них нові терміни, пов'язані з політикою, сексом, технологіями та російським письменником.

Список оприлюднили на сайті 11 січня.

Щокварталу до словника вносять нові слова, значення вже наявних слів, а також зміни до статей, щоб "відобразити зміни у слововживанні та включити нові терміни, пов'язані з поточними подіями та тенденціями".

Зокрема, в останньому оновленні є:

  • wokery та wokeism

Їх укладачі словника трактують як зневажливі іменники, що означають "прогресивні або ліві погляди чи практики, особливо ті, що виступають проти соціальної несправедливості чи дискримінації".

  • chumocracy

Це ще один термін, пов'язаний з політикою. Він означає культуру, в якій домінують "впливові мережі близьких друзів", і часто його використовують для опису британської політики.

  • safe word

Це слово або фраза, обрану учасниками сексуальної активності (особливо рольової гри БДСМ) як взаємно узгоджений сигнал зупинитися або зробити паузу.

  • screen-share, generative artificial intelligence і talkboard

До словника внесли також низку слів, пов'язаних з технологіями та інтернетом.

Перше може характеризувати або надання спільного доступу особою до зображення на екрані, або власне програмне забезпечення, яке це дозволяє. А останнє означає онлайн-форум або чат-кімнату.

  • Gradgrindian

Прикметник, що використовують для опису чогось, характерного для Томаса Гредграйнда, шкільного вчителя з роману Чарльза Дікенса "Важкі часи", або у значення "суворий і холодний, заклопотаний виключно фактами; гнітюче утилітарний".

  • Chekhov’s gun

Словник описує його як літературний принцип, сформульований російським письменником Антоном Чеховим — він полягає у тому, що в оповідання не слід вводити зайві елементи.

OED зазначає, що цей принцип часто критикували, і "дехто також зауважував, що він, здається, не застосовується послідовно навіть у творчості самого Чехова".

Повний список нових слів можна знайти тут.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок