У Греції відкрили для відвідувачів 2300-річний палац, де на трон зійшов Александр Македонський

У Греції відкрили для відвідувачів 2300-річний палац, де на трон зійшов Александр Македонський

Прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс відкриває Егейський палац, 5 січня 2024 року
Прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс відкриває Егейський палац, 5 січня 2024 року. Фото: AP Photo/Giannis Papanikos

У Греції після реставрації відкрили для всіх охочих 2300-річний Егейський палац, де колись коронували Александра Македонського.

Прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс 5 січня відкрив відреставрований палац.

"Суть нашої культурної політики якраз і полягає в тому, щоб перетворити нашу давню традицію, нашу історію на елемент рефлексії над сьогоденням. Пам'ятки не просто стоять, а можуть стати активною частиною нашого повсякдення, каталізатором економічного розвитку для Вергіни", — сказав Міцотакіс в урочистій промові на відкритті.

За інформацією Міністерства культури Греції, реконструкцію палацу проводили за сприяння Євросоюзу, вона тривала 16 років і коштувала більш ніж 20 мільйонів євро. Під час реставрації відбулися додаткові розкопки об'єкта, документування та консервація виявлених артефактів. Також вдалося відновити 1400 квадратних метрів мозаїки, мармурову підлогу та деякі колони.

Палац буде доступний для відвідувачів у всі дні, крім вівторка, з 09:00 до 17:00.

Більше про палац

Палац розташований у давньогрецькому місті Егі (сучасна назва — Вергіна) на півночі Греції, за 65 км від портового міста Салоніки.

Егі є пам'яткою ЮНЕСКО. Найважливіші об'єкти тут — палац, оздоблений мозаїкою і мальованою ліпниною, та могильник із більш ніж 300 курганами, деякі з яких датуються XI століттям до н. е.

Одна з царських поховань належить батькові Александра Македонського, Філіпу II, який і звів палац у IV столітті до н. е., де потім коронували його сина.

Будівля була найбільшою в Греції класичного періоду, втричі більшою за ПарфенонГоловний храм Афінського акрополя. Площа Егейського палацу становила 15 тисяч квадратних метрів. Як пише CNN, пізніше, у 148 році до н. е., римляни зруйнували палац і протягом наступних років його розграбовували.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок