За підрахунками аналітиків Бюро економічної безпеки у 2023 році деякі компанії, для яких не властива реалізація паперових, електронних книг тощо, не сплатили 1,3 млрд грн податків — вони зменшували вартість техніки, дописуючи в чек нібито електронні книжки.
Про це повідомляє БЕБ у соцмережах 3 січня.
Це стало можливо завдяки пільзі на поширення україномовного контенту — у БЕБ зазначають, що тільки 21% компаній мають відповідний основний КВЕД і їх діяльність напряму повʼязана з розповсюдженням подібної продукції.
Але найчастіше можливістю користувалися ритейлери побутової техніки, продуктові супермаркети та логістичні компанії. Їхні назви БЕБ не повідомляє.
Звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання україномовних аудіокниг було ухвалено у 2022 році. Але у БЕБ зазначають, що через недосконалість законодавства окремі підприємства почали використовувати пільгу задля ухилення від сплати податків.
У Бюро також повідомли, що викрили мережу магазинів побутової техніки, які неправомірно застосовували цю пільгу і не сплатили 57 млн грн податків. Касири у чеках зменшували вартість товару та додавали, зокрема, електронні книги. І оскільки вони, відповідно до Податкового кодексу, не підлягають оподаткуванню, загальна сума чека залишалась незмінною.
Таку тенденцію БЕБ спостерігає у роботі інших мереж магазинів уже кілька місяців. Тому відповідні перевірки ритейлерів розпочала і Державна податкова служба.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]