Довіряють YouTube та скептичні щодо Facebook: яка соцмережа заслуговує на довіру на думку людей покоління Z

Довіряють YouTube та скептичні щодо Facebook: яка соцмережа заслуговує на довіру на думку людей покоління Z

Довіряють YouTube та скептичні щодо Facebook: яка соцмережа заслуговує на довіру на думку людей покоління Z
Соцмережі. Unsplash

Люди покоління Z найбільше довіряють YouTube — 59 % опитаних назвали його найнадійнішим джерелом інформації. Друге місце зайняв Instagram.

Про це йдеться у результатах опитування, проведеного виданням Business Insider.

Приблизно 59 % представників покоління Z у віці від 18 до 26 років вважають, що YouTube заслуговує на певну або повну довіру. Лише 28 % респондентів вважають його скоріше або зовсім не гідним довіри.

На другому місці опинився Instagram, який отримав 40 % за довіру, але також 45 % — за недовіру. Водночас 15 % сказали, що не визначилися.

TikTok не довіряють 57 % респондентів. 30 % назвали застосунок таким, що заслуговує на довіру, а 13 % не визначилися.

З шести платформ найгірші показники виявилися у Facebook — одразу 60 % представників покоління Z назвали його негідним довіри. Лише 28 % довіряють йому.

Тим часом X стає все більш суперечливим відтоді, як Ілон Маск придбав сайт. Соцмережу вважають надійною лише 35 % опитаних представників покоління Z, а 49 % не довіряють їй.

Результати опитування від Business Insider
Результати опитування. Скриншот із результатів опитування від Business Insider

"Неважко уявити, чому деякі інші платформи в списку за надійністю поступаються YouTube. Facebook витримав чимало суперечок, не кажучи вже про те, що багато людей покоління Z просто не користуються цією соцмережею", — йдеться у висновках опитування.

У липні 2023 року Business Insider у співпраці з міжнародною аналітичною компанією YouGov опитав понад 1800 американців, які представляють п'ять поколінь. Понад 600 респондентів належали до покоління Z.

Покоління Z (generation Z, їх ще називають "зумери") — термін застосовується для людей, які народилися у двохтисячних (2000—2012). Те, що минулі покоління називали "технологіями майбутнього", покоління Z вважає невіддільною частиною повсякденного життя.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок