Бути чи не бути консерваторії імені Чайковського: у закладі врахують висновки Інституту нацпам'яті щодо назви

Бути чи не бути консерваторії імені Чайковського: у закладі врахують висновки Інституту нацпам'яті щодо назви

Бути чи не бути консерваторії імені Чайковського: у закладі врахують висновки Інституту нацпам'яті щодо назви
. Фото: kyivconservatory/Instagram

Національна музична академія врахує висновки експертної комісії Інституту національної пам'яті. Там визначили, що ім'я Петра Чайковського у назві є частиною пропаганди російської імперської політики.

Про це повідомили в закладі на інформаційний запит "Укрінформу".

"Академія повністю підтримує ініціативу боротьби з країною-агресором і докладає максимальних зусиль для зміцнення мистецької освіти України, а висновки експертної комісії УІНП будуть враховані у подальшій роботі закладу", — зазначають у консерваторії.

Комісія Інституту нацпам'яті провела дослідження — чи є історичне або правове підґрунтя, щоб використовувати ім'я російського композитора у назві київської консерваторії. Експерти зауважують, що за походженням, творчістю, мовною та національною самоідентифікацією Чайковський є російським композитором. А сам заклад з'явився лише в 1913 році, тобто через 20 років після смерті митця, тому будь-які припущення щодо його безпосередньої ролі в заснуванні закладу безпідставні.

Боротьба за перейменування консерваторії

Дискусія навколо назви Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського не припиняється від квітня 2022 року.

До закликів викладацького складу долучались протягом року і студенти: у травні Студентське наукове товариство публічно презентувало результати опитування студентства закладу, які свідчать про бажання прибрати з назви закладу ім'я композитора Чайковського.

У червні 2022 року робоче засідання вченої ради консерваторії розглянуло можливість зміни назви закладу, однак шляхом голосування одностайно вирішили залишити ім'я композитора.

10 лютого 2023 року колишній міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що МКІП внесло пропозицію щодо відмови від імені Чайковського у назві НМАУ. Однак керівництво закладу поки ніяк не відреагувало.

Зрештою в березні із закладу на знак протесту почали звільнятися викладачі. Спочатку професорка кафедри історії світової музики Олена Корчова, а потім і композиторка Алла Загайкевич.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок