Понад 44 млн грн боргу перед українськими та іноземними видавцями: УІК звернувся до Мінфіну та Держказначейства

Понад 44 млн грн боргу перед українськими та іноземними видавцями: УІК звернувся до Мінфіну та Держказначейства

Понад 44 млн грн боргу перед українськими та іноземними видавцями: УІК звернувся до Мінфіну та Держказначейства
. Ілюстративне фото: pexels.com

Держава заборгувала 44,94 мільйона гривень українським та іноземним видавцям за участь у програмах популяризації української літератури у світі.

Про це 25 грудня повідомив Український інститут книги у соцмережах.

УІК опублікував звернення до міністра фінансів та голови Держказначейства щодо заборгованості за КПКВККод програмної класифікації видатків та кредитування 3801560 "Забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримка книговидавничої справи та популяризація української літератури у світі".

Загальна сума заборгованості за програмами інституту становить 44 мільйони 935 тисяч 482 гривні, зокрема:

  • заборгованість перед учасниками мистецького конкурсу проєктів, що спрямовані на випуск книжок за встановленими тематичними пріоритетами — 33,13 млн грн;
  • борг перед виконавцями проєктів на організацію і проведення заходів з промоції читання — 1,79 млн грн;
  • понад 10 мільйонів гривень держава заборгувала учасникам програми підтримки перекладів Translate Ukraine. Наприклад, гроші не отримали іноземні видавці, які вклали власні кошти у видання українських книжок. В УІК зазначають, що це ставить під сумнів подальшу співпрацю з ними.

У відомстві наголосили, що попри повномасштабне вторгнення, українські та іноземні видавці підтримали проєкти, покликані розвивати українську культуру та книговидання зокрема.

"Після розголосу нам буде іще складніше знайти тих, кого цікавить видання українських книжок за кордоном у наступних роках. До того ж переклади з української все ще не мають достатнього попиту в різних країнах, а відсутність оплати вже зреалізованих проєктів лише ускладнить позицію української книги у світі", — додають в УІК.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок