Розслідування щодо зловживань в іспанській церкві виявило понад 2 000 жертв сексуального насилля

Розслідування щодо зловживань в іспанській церкві виявило понад 2 000 жертв сексуального насилля

Розслідування щодо зловживань в іспанській церкві виявило понад 2 000 жертв сексуального насилля
. Фото: @CatholicFQ/X

На замовлення Іспанської католицької церкви юридична фірма Cremades провела розслідування щодо сексуального насильства над дітьми з боку священнослужителів. Станом на грудень 2023 року уже виявили 1 383 скарги та 2 056 жертв.

Про це 21 грудня повідомило Reuters.

За результатами розслідування фахівці склали більш ніж 1000-сторінковий звіт, який церква опублікувала в четвер, 21 грудня. У звіті зазначено, що окремі випадки могли розглядати кілька разів, але значну кількість порушень могли взагалі не зафіксувати.

"Дані, що містяться в цьому звіті, ніколи не будуть остаточними. Важливо пам'ятати, що інші епізоди зловживань мали місце занадто давно, щоб про них стало відомо, або що деякі жертви не хочуть розповідати про свої випадки", — йдеться у повідомленні.

Незалежна комісія провела власне розслідування і оприлюднила дані, згідно з якими іспанське духовенство вчинило сексуальне насильство над понад 200 000 дітей, починаючи з 1940 року. А згідно з опитуванням, оприлюдненим омбудсменом з прав людини Іспанії на початку цього року, більше ніж один із 200 іспанців, можливо, зазнав сексуального насильства з боку католицьких священників.

Національний омбудсмен Іспанії Анхель Габілондо назвав реакцію католицької церкви на цю інформацію "недостатньою" і закликав створити фонд репарацій постраждалим.

У жовтні 2023 року Католицька церква Іспанії перепросила у жертв, однак не визнала масштабів проблеми.

Подібне розслідування у 2021 році провела газета El Pais, тоді знайшли щонайменше 1 200 таких випадків. Це слідом за аналогічними скандалами, пов'язаними з католицькою церквою в низці країн, зкорема у США, Ірландії та Франції.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок