Директорка музею Ханенків стала першою лауреаткою премії Laurentum "Порятунок культурної спадщини"

Директорка музею Ханенків стала першою лауреаткою премії Laurentum "Порятунок культурної спадщини"

Директорка музею Ханенків стала першою лауреаткою премії Laurentum "Порятунок культурної спадщини"
Юлія Ваганова. www.facebook.com/khanenkomuseum

Директорка Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків Юлія Ваганова отримала премію Laurentum за порятунок культурної спадщини. Премія створена культурним центром Laurentum, що заснований у Римі 1982 року, та є однією з найбільш важливих нагород у сфері культури в Італії. Вона має кілька номінацій, категорію "Порятунок культурної спадщини" ввели лише у 2023 році. Тож українка стала першою, хто отримала цю нагороду.

Як повідомляє видання "Лівий Берег", церемонія нагородження відбулась 15 грудня у Королівській кімнаті Палати депутатів Палаццо Монтечіторіо в Римі.

Організатори премії зазначають, що категорія "Збережемо культурну спадщину" (Save the Cultural Heritage) символізує "колективну прихильність захисту невідновлюваного і віддає данину мужності, стійкості в невпинних зусиллях, необхідних для збереження матеріальної та нематеріальної спадщини минулого, сьогодення та майбутнього, під загрозою через конфлікти та стихійні лиха".

Юлія Ваганова наголосила, що для неї ця нагорода не є особистим здобутком, а є результатом роботи інституції, яку вона репрезентує.

Музей Ханенків увійшов до списку номінантів премії "Європейський музей року" (EMYA), що створена у 1977 році під егідою Ради Європи. Переможця мають оголосити на щорічній конференції EMYA 1 травня 2024 року.

Директорка музею Ханенків стала першою лауреаткою премії Laurentum "Порятунок культурної спадщини"

Про роботу Музею Ханенків під час війни та Юлію Ваганову

Внаслідок повномасштабного вторгнення Музей Ханенків вимушений був сховати свою мистецьку колекцію у сховища. Внаслідок цього музей стикнувся з великим викликом: як працювати музею без колекції, яку вони не можуть показати.

З початку вторгнення у музейних просторах відбулася низка виставок із залученням сучасних митців. Однією з перших виставок була виставка Олега Калашніка "Солдатики: вторгнення", що відкрилася 11 серпня 2022 року (уперше виставка була показана у харківському "ЄрміловЦентрі", її відкриття відбулося 22 лютого 2022 року). Ще однією знаковою виставкою став проєкт "Тим часом в Домі Ханенків" кураторки Каті Лібкінд. Наразі музей відкрив нову виставку "Павільйон України на Архітектурному бієнале 2023".

Окрім того, важливим результатом роботи музею за цей час стала виставка "Біля витоків сакрального образу. Ікони з Музею Ханенків", що відкрилася у Луврі. Українське сакральне мистецтво було вперше репрезентоване у визначному французькому музеї. Проєкт реалізовано внаслідок меморандуму про співпрацю між Лувром, Міністерством культури та інформаційної політики України та Посольством України у Франції.

Юлія Ваганова також стала лауреаткою премії "Жінки в культурному менеджменті" від Women in Arts 2023.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок