Скільки українські музиканти заробили зі стримінгів у 2023 році: розповіли представники лейблів

Скільки українські музиканти заробили зі стримінгів у 2023 році: розповіли представники лейблів

Скільки українські музиканти заробили зі стримінгів у 2023 році: розповіли представники лейблів
. Фото: skofka.ua/Instagram

Цьогоріч у топі стримінгів (Apple Music та Spotify) в Україні були майже одні українські музиканти. За словами представників лейблів, у 2023 році дохід артистів зріс на 40–50 %.

Про це пише Forbes.

У лейблі ENKO розповіли, що дохід зі стримінгів зріс на 50 %. Тільки пісня артиста Skofka "Не забудем і не пробачим" за цей рік принесла 30 тисяч євро — вона має на Spotify 5,1 млн прослуховувань. Інша композиція артиста "Чути гімн" набрала 11,6 млн прослуховувань.

"Треки українських виконавців стали більш популярними, — констатує СЕО ENKO Катерина Дмитренко. — Також зростання зумовлене збільшенням каталогу".

А от пісні "Інша любов" і "Веди мене в храм" принесли співаку ENLEO 7 тисяч доларів, зазначають у Papa Music. Загалом, заробіток музиканта зрів у 2,5 раза.

"У початківців це поки невеликі суми, але вони збільшуються, — зазначає CEO лейблу Pomitni Ірина Горова. — У деяких артистів бачимо зростання на 200–300 %".

Вона не назвала сум, але додала, що частка від дистрибуції становить від 40 %.

За словами очільника департаменту дистрибуції та диджитал-маркетингу Pomitni Андрія Подоляна, присутність у чартах підвищує загальну кількість прослуховувань каталогу артиста, а це збільшує суми виплат від стримінгів.

Також CEO лейблу Pomitni Ірина Горова зазначила, що згідно з даними закритого дослідження Pomitni та Dive and Discovery Research 45 % українських слухачів уже не обирають російськомовні пісні, а от відсоток прослуховувань українських виконавців набагато збільшився.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок