Премію Анни Кляйн отримала засновниця ГО за права жінок Юлія Спориш

Премію Анни Кляйн отримала засновниця ГО за права жінок Юлія Спориш

Премію Анни Кляйн отримала засновниця ГО за права жінок Юлія Спориш
Засновниця ГО "Дівчата" Юлія Спориш, яка здобула Премію Анни Кляйн 2024 року. Фото: Heinrich-Böll-Stiftung

Українська феміністка, кандидатка соціологічних наук, засновниця громадської організації "Дівчата" Юлія Спориш здобула німецьку премію Анни Кляйн за 2024 рік.

Про це йдеться на сторінці київського офісу Фонду Генріха Бьолля.

Спориш відзначили за боротьбу за права жінок. Зокрема, згадується, що у 2019 році вона заснувала в Києві ГО "Дівчата", щоб сприяти сексуальній просвіті та запобігати гендерно зумовленому насильству. Також організація підвищує видимість жіночого лідерства в Україні, допомагає жінкам-підприємицям.

"Особливо сильне враження на журі жіночої премії Анни Кляйн справив той факт, що навіть у воєнні часи Юлія Спориш та всі учасниці ГО «Дівчата» продовжують боротися за гендерну рівність, присутність і керівну роль жінок у суспільстві та долати стереотипи в цій сфері", — ідеться на сайті премії.

Зазначають, що з початком повномасштабного російського вторгнення "Дівчата" надають гуманітарну допомогу найбільш вразливим групам населення: жінкам, дітям, літнім людям. Упродовж 2022 року допомогу від ГО отримали 150 тисяч людей у понад 120 населених пунктах всієї України. Команда за час широкомасштабної війни зросла кількісно у 10 разів, 99 % — це жінки.

Журі підкреслило"тверду віру [Юлії Спориш] в краще майбутнє" феміністичного руху після війни в Україні.

Юлія Спориш регулярно бере участь у національних та міжнародних конференціях і заходах, як-от "ООН-Жінки" в Нью-Йорку, Women Deliver в Руанді. Там вона наголошує, що важливо залучати жінок до відновлення держави. В Україні Юлія — членкиня керівного комітету платформи гуманітарних неурядових організацій.

"Ця премія для мене велика честь і гордість, адже вона ще раз підтверджує, що те, що ми, ГО «Дівчата», робимо кожен день для підтримки українських дівчат та жінок важливо та видимо. Що з усіх країн світу саме українка отримала премію, а це ще один шанс привернути увагу до нашої війни і залучити додаткові ресурси на подолання її наслідків", — так на нагороду відреагувала переможниця в себе на Facebook-сторінці.

Статуетка, премія Анни Кляйн
Статуетка, якою винагороджують переможницю премії Анни Кляйн. Фото: Stephan Röhl/Heinrich-Böll-Stiftung

Про премію Анни Кляйн

Премія Анни Кляйн — щорічна німецька жіноча премія, що існує з 2012 року. Її забезпечує Фонд Генріха Бьолля. Премію присуджують жінкам з усього світу, які борються за гендерну рівність. Вона становить 10 тисяч євро, переможицю визначає журі з п'яти експертів. Кандидатки мають працювати в таких сферах:

  • реалізація гендерної демократії;
  • усунення дискримінації за ознакою статі та гендерної ідентичності;
  • політична відданість реалізації прав жінок, людини та свободи;
  • сприяння жінкам і дівчатам у науці та дослідженнях.

Торік премію здобула сирійська юристка, борчиня за права жінок і правозахисниця Джумана Сейф.

Цьогорічна церемонія нагородження відбудеться 1 березня 2024 року в Берліні.

Анна Кляйн — перша жінка на сенаторській посаді у Берліні. Вона була феміністкою і відкритою лесбійкою, боролася за права жінок та ЛГБТ. Після навчання Кляйн брала участь у берлінському жіночому русі та разом з однодумицями заснувала перший берлінський жіночий притулок і перший феміністичний юридичний центр.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок