Міжнародну премію за боротьбу проти тоталітаризму вручили журналісту Дмитру Хилюку, який перебуває у полоні росіян

Міжнародну премію за боротьбу проти тоталітаризму вручили журналісту Дмитру Хилюку, який перебуває у полоні росіян

Міжнародну премію за боротьбу проти тоталітаризму вручили журналісту Дмитру Хилюку, який перебуває у полоні росіян
Фото: Медійна ініціатива за права людини

Журналіст інформаційної агенції УНІАН Дмитро Хилюк отримав відзнаку Платформи європейської пам'яті та сумління (Platform of European Memory and Conscience).

Про це 6 грудня повідомили в УНІАН.

Церемонію нагородження провели у Варшаві. Оскільки Хилюк зараз перебуває у полоні в росіян, нагороду отримала його колега, кореспондентка видання Тетяна Поляковська. Пізніше вона передасть нагороду родині журналіста.

Платформа присуджує нагороду тим, хто бореться проти тоталітаризму, за ідеали демократії, права і свободи людини та верховенство права. Премія має підтримувати переможців у боротьбі, допомагати захищати від переслідувань та сприяти міжнародному розголосу справи.

Хилюка номінували українські інституції:

  • Національний музей Голодомору-геноциду;
  • Центр досліджень визвольного руху;
  • Інститут національної пам'яті;
  • Галузевий державний архів ІНП.

Усього до платформи належить 68 організацій із 23 країн Європи та Північної Америки. Абсолютною більшістю вони підтримали кандидатуру Хилюка.

Викрадення росіянами українського журналіста

Про викрадення Хилюка росіянами стало відомо у березні 2022 року.

Село, де він перебував, опинилося під окупацією російських військ. Ймовірною причиною затримання називають підозру, що він міг спілкуватися з українськими військовими та правоохоронними органами.

"Це не перший випадок, коли російські військові затримують та викрадають журналістів, активістів і представників місцевих органів самоврядування. Через це правозахисники закликали міжнародну спільноту розповідати про всі історії полонених, змусити Росію дотримуватися положень Женевської конвенції та звільнити всіх заручників", — зазначали у Медійній ініціативі за права людини.

У квітні у Росії підтвердили, що утримують журналіста. У липні 2023-го "Репортери без кордонів" встановили, що Дмитро живий і утримувався в СІЗО № 2 у Новозибкові Брянської області РФ, а зараз перебуває в одній з в'язниць Володимирської області.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок