Два фільми, пов'язані з Україною, візьмуть участь у фестивалі Sundance у США

Два фільми, пов'язані з Україною, візьмуть участь у фестивалі Sundance у США

Фільм "Тендаберрі" та документальний про війну в Україні на фестивалі Sundance
Кадр із фільму "Тендаберрі". Фото: Sundance Film Festival 2024

Документальний фільм "Порцелянова війна" співрежисера Слави Леонтьєва та "Тендаберрі" Гейлі Елізабет Андерсон — про дівчину, хлопець якої повернувся в Україну за сімейними обставинами — ці дві стрічки покажуть на міжнародному кінофестивалі Sundance у США 2024 року.

Про це йдеться у програмі фестивалю.

"Порцелянова війна" (Porcelain War) режисерів Брендана Белломо та Слави Леонтьєва бере участь у конкурсі документальних фільмів США, а "Тендаберрі" (Tendaberry) — в секції NEXT.

"Порцелянова війна" оповідає про Славу, Аню та Андрія — українських майстрів порцеляни, які продовжують творити під час війни. "Митці, фермери, айтівці об'єднуються, щоб боротися зі своїм гнобителем", — пишуть в анотації до кіно. Порцелянові вироби тут оживатимуть в анімаціях.

Герої фільму "зухвало знаходячи красу серед руйнування, показують, що хоча легко змусити людей злякатися, проте важко знищити їхню пристрасть до життя".

Кадр із документального фільму "Порцелянова війна" документальний фільм кінофестиваль США
Кадр із документального фільму "Порцелянова війна". Фото: Sundance Film Festival 2024

Стрічка "Тендаберрі" присвячена переживанням 23-річної Дакоти. Коли її хлопець повертається в Україну, щоб бути зі своїм хворим батьком, дівчина лишається сама в Нью-Йорку і з тривогою приймає нову реальність. Як ідеться на сайті фестивалю, тут спершу описане ніжне юне кохання двох героїв, а потім його втрата і внутрішній шлях дівчини — те, як вона бореться, щоб утриматися на плаву та влитися в спільноту інших мігрантів у швидкоплинних умовах.

Про фестиваль Sundance

Sundance Film Festival — найбільший незалежний кінофестиваль у США. Його проводять щороку, організатор — Інститут Санденс. Подія проходить кожного січня в штаті Юта. Тут незалежні американські та міжнародні кінематографісти можуть представити свої нові роботи.

Фестиваль складається з конкурсних і позаконкурсних секцій для американських та міжнародних драматичних і документальних фільмів — як повнометражних, так і короткометражних. У секціях обираються нагороди, також є п'ять призів глядацьких симпатій. А ще програма охоплює бесіди з режисерами, панельні дискусії та інші заходи.

Цьогоріч фестиваль відбудеться з 18 по 28 січня 2024 року. Це вже 40-й захід.

Некомерційний Інститут Санденс заснував Роберт Редфорд у 1981 році, щоби сприяти незалежності та появі нових бачень в американському кіно. Того року 10 кінематографістів-початківців були запрошені на курорт Sundance Resort у горах штату Юта, де вони працювали з провідними сценаристами, режисерами та акторами над розробленням своїх проєктів.

Сьогодні команда інституту налічує 165 працівників, розробила 12 лабораторій та інтенсивів, пропонує митцям гранти на суму понад $3 млн та постійне наставництво, яке щороку підтримує понад 1000 творчих людей.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок