Як жили й від чого помирали у середньовічній Британії: археологи дослідили життя сотень людей у Кембриджі

Як жили й від чого помирали у середньовічній Британії: археологи дослідили життя сотень людей у Кембриджі

Як жили й від чого помирали у середньовічній Британії: археологи дослідили життя сотень людей у Кембриджі
Скриншот із сайту проєкту

Археологи Кембриджського університету реконструюють біографії звичайних мешканців середньовічного міста, щоб розповісти життєві історії бідних або знедолених людей, чиї імена ніколи не були записані.

Про це повідомили у The Guardian.

Основою проєкту "Після чуми" (The After the Plague Project) є понад 400 поховань із лікарні Святого Іоанна в Кембриджі. Це міська біднота, яка померла у благодійному закладі між 1200 і 1500 роками нашої ери.

Дослідники склали детальну картину життя, здоров'я і навіть зовнішнього вигляду тих, хто жили й помирали у Кембриджі в той період.

"Це місце відмінне від більшості середньовічних скелетних популяцій, бо переважно знаходили більш заможних людей. Але ми також вивчаємо звичайних городян з церкви Всіх Святих біля замку, а також ченців і заможних мирян з августинського монастиря в Кембриджі. Наша мета — дослідити зріз міста і виявити виклики, які стояли перед звичайними людьми в Середньовіччі", — йдеться на сайті проєкту.

Дослідники додають, що більшість пересічних середньовічних людей ніколи не з'являються в жодному історичному записі. Біоархеологія дозволяє дізнатися про них.

Учені запустили спеціальний сайт, на якому розповіли подробиці життя людей у середньовічному Кембриджі.

кембридж дослідження середньовіччя
Ймовірні портрети середньовічних британців. Скриншот із сайту проєкту

Зокрема, дослідники виявили, що поховання в лікарні не належать людям одного соціального класу, натомість вони охоплюють дітей-сиріт, університетських вчених і категорію людей, яких називають "сором'язливими бідняками" — людей, які раніше жили у відносному достатку, але потрапили у важкі часи, і яких вважали особливо гідними благодійності.

"Люди в лікарні не були суто нижчим класом, вони потрапляли туди різними шляхами, — сказав Джон Робб, професор археології Кембриджського університету і провідний дослідник проєкту. — Це дало нам змогу зазирнути за лаштунки. Лише обмежена кількість людей могла потрапити до лікарні, а тих, хто заслуговували на допомогу, мабуть, було набагато більше. Це ставить питання про те, як насправді ухвалювали рішення".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок