Реставрація Братських келій: НаУКМА ініціювала створення спеціальної робочої групи

Реставрація Братських келій: НаУКМА ініціювала створення спеціальної робочої групи

Реставрація Братських келій: НаУКМА ініціювала створення спеціальної робочої групи
Фото: Дмитро Перов/Facebook

НаУКМА ініціювала створення робочої групи щодо реставрації Братських келій після активного обговорення доцільності та ризиків таких робіт у суспільстві.

Про це 1 грудня повідомила пресслужба університету.

Представники НаУКМА ініціювали зустріч із представниками Мінкульту, Департаментів охорони культурної спадщини та територіального контролю, КНМЦ, технічного нагляду, підрядника, головного архітектора проєкту та голови Асоціації випускників НаУКМА. Тут обговорили законність поточних реставраційних робіт та наявність усієї необхідної дозвільної документації.

Всі присутні визнали, що проєктна та дозвільна документація відповідає чинним нормам закону і заклад має всі законні підстави здійснювати ці реставраційні роботи.

Директор Департаменту територіального контролю Михайло Буділов зазначив, що отримав від академії всю документацію і тримає питання видачі картки порушення благоустрою на контролі.

Також адміністрація університету звернулася до Мінкульту із листом-запитом про створення робочої групи щодо реставрації ансамблю Братського монастиря з пропозицією розглянути першим питання реставрації будівлі Братських келій.

Детальніше про реставрацію

Братські келії на вул. Григорія Сковороди, 2 — пам'ятка містобудування та архітектури національного значення.

За словами юриста і пам'яткоохоронця Дмитра Перова, роботи проводять не відповідно до отриманого дозволу на реставрацію об'єкта. Окрім того, за його словами, Департаменту охорони культурної спадщини КМДА не надавали й він не погоджував жодні проєктні документи, проєкти будівництва, реконструкції чи реставрації за цією адресою.

У коментарі Суспільне Культура Анастасія Пилипак, помічниця з питань комунікації президента НаУКМА, зауважує, що у жовтні заклад отримав підтвердження від представників Мінкульту та КМНЦ, що всі роботи виконують згідно з проєктом та чинним законодавством, зауважень чи заперечень проти цих робіт вони не мають.

Вона додає, що КНМЦ має надавати погодження на пам'ятки місцевого, а не національного значення.

Також у НаУКМА наголошують, що під час реставрації повернуть будівлі автентичний вигляд. Адже за часів СРСР з'явилася прибудова до ліфта, небезпечна для всієї конструкції. Прибудова ж руйнувала будівлю, і тепер її демонтували.

Архітектурна цінність Братських келій на Подолі

Келії Братського монастиря були зведені у 1823 році у стилі стриманого класицизму. Вони є невіддільною частиною історичного комплексу будівель Братського монастиря — пам'ятки козацького бароко. Це складник Державного історико-архітектурного заповідника "Стародавній Київ", його територія є землями історико-культурного призначення з особливим правовим режимом.

Тут, зокрема, згідно зі статтями 14, 32 Закону України "Про охорону культурної спадщини", проведення будь-яких робіт має бути погоджено з органами охорони культспадщини та бути таким, що завдає найменших втручань в історичне середовище.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок