Відчуйте себе головним героєм фільму: 10 різдвяних саундтреків з популярних стрічок

Відчуйте себе головним героєм фільму: 10 різдвяних саундтреків з популярних стрічок

Відчуйте себе головним героєм фільму: 10 різдвяних саундтреків з популярних стрічок
Кадр з фільму "Відпочинок за обміном". Warner Bros.

Немає нічого кращого, ніж затишно влаштуватися на дивані, потягуючи гарячий напій та увімкнути улюблений святковий фільм. Однак великою частиною святкової атмосфери кіно часто завдячує саме саундтрекам.

Від класики "Гаррі Поттера" та "Сам удома" до менш відомих, але не менш магічних композицій, Суспільне Культура зібрало добірку різдвяних мелодій, які допоможуть створити атмосферу свята та відчути себе головним героєм або героїнею різдвяної пригоди.

Хоча різдвяні мелодії та колядки існували тисячі років, класичні композитори у свій час також писали багато різдвяної музики. Деякі з них мали релігійні мотиви і призначалися для виконання в церкві, інші ж були написані для виконання при дворі. Вівальді, Бах, Моцарт, Мендельсон — усі вони писали музику до Різдва.

Говорячи про сучасних виконавців, пісня All I Want For Christmas Мераї Кері стала головним атрибутом майже всіх різдвяних вечірок, але це зовсім не означає, що вона лунає у кожному різдвяному фільмі. Багато композиторів надають перевагу створенню оригінальних мелодій, які підкреслювали б індивідуальність та настрої кожної стрічки.

Також серед сучасних композиторів є свої рок-зірки. Наприклад, іменитий композитор Джон Вільямс (на якого ви не раз натрапите у цій добірці) є автором саундтреків до таких стрічок як "Зоряні війни", "Індіана Джонс" і "Щелепи", був 53 рази номінований на премію "Оскар" у категорії "Найкращий саундтрек".

Протягом багатьох років композитор Вільямс робив різдвяну пісню "Щедрик" (Carol of the Bells) основним елементом своєї сезонної програми.

"Це улюблена колядка, яка чудово передає диво і хвилювання святкового сезону. Вона завжди була родзинкою наших щорічних святкових концертів Boston Pops протягом багатьох років, коли я диригував оркестром", — сказав композитор.

Maestro — Ганс Циммер (фільм: "Відпочинок за обміном")

Christmas at Hogwarts — Джон Вільямс (серія фільмів "Гаррі Поттер")

Somewhere in My Memory — Джон Вільямс (фільм: "Сам удома")

Practical Magic — Алан Сільвестрі (фільм: Практична магія)

Christmas Morning — Александр Деспла (фільм: "Маленькі жінки")

Malanka Festival — Летиція Пансанель-Ґаррік (фільм: "Памфір")

The Nutcracker and the Four Realms — Джеймс Ньютон Говард (фільм: "Лускунчик і чотири королівства")

Winter's Waltz — Крістоф Бек (мультфільм "Крижане серце")

Noelle's Theme — Клайд Лоуренс (фільм: "Ноель")

Once A Year, I Get To See My Friend — Альфонсо Гонсалес Агілар (мультфільм: "Клаус")

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок