"Його слова пов'язали ірландців по всьому світу": помер музикант та автор пісень гурту The Pogues Шейн Макґован

"Його слова пов'язали ірландців по всьому світу": помер музикант та автор пісень гурту The Pogues Шейн Макґован

"Його слова пов'язали ірландців по всьому світу": помер музикант та автор пісень гурту The Pogues Шейн Макґован
Фото: @scherbenstein/X(Twitter)

У віці 65 років помер вокаліст і автор пісень новаторського кельтського панк-гурту The Pogues Шейн Макґован.

Про це 30 листопада, з посиланням на родину музиканта, повідомило The Guardian.

У заяві сім'ї сказано, що він помер о 3:30 ранку 30 листопада. Вони описали його як "нашого найкрасивішого, найдорожчого і найулюбленішого".

Його дружина Вікторія Мері Кларк написала в соціальних мережах: "Шейн завжди буде світлом, яке я тримаю перед собою, мірилом моїх мрій і коханням мого життя... Я невимовно благословенна, що зустріла його, що полюбила його і що була так нескінченно і безумовно кохана ним".

У грудні 2022 року Макґована госпіталізували з вірусним енцефалітом, і в підсумку він провів кілька місяців 2023 року в інтенсивній терапії.

Президент Ірландії Майкл Гіґґінс очолив церемонію вшанування пам'яті Шейна Макґована, назвавши фронтмена The Pogues одним із "найвидатніших ліриків": "Шейна запам'ятають як одного з найвидатніших авторів музики. Так багато його пісень були б досконалими віршами, якби це не позбавило нас можливості почути їх у його виконанні".

Його слова пов'язали ірландців по всьому світу з їхньою культурою та історією, охопивши так багато людських емоцій у найпоетичніший спосіб.

Виступаючи в парламенті, міністр закордонних справ Міхал Мартін назвав Макґована культовим музикантом, смерть якого особливо зворушлива в цю пору року в контексті різдвяної пісні Fairytale of New York.

Лідерка партії "Шинн Фейн" Мері Лу Макдональд сказала, що Ірландія втратила улюблену ікону: "Ніхто не розповідав ірландську історію так, як Шейн історії еміграції, душевного болю, переміщення, спокути, любові й радості".

Хто такий Шейн Макґован

Шейн Макґован — ірландський вокаліст та режисер, найбільше відомий як вокаліст і автор пісень гурту The Pogues. Також був учасником Nipple Erectors і Shane MacGowan and the Popes, випускав сольний матеріал і співпрацював з такими артистами, як Кирсті Маккол, Джо Страммер, Нік Кейв, Стів Ерл, Сінеад О'Коннор і Ронні Дрю.

Молодий Макґован відзначався літературними здібностями й отримав стипендію у Вестмінстерській школі, але був відрахований за зберігання наркотиків на другому курсі. У підлітковому віці він думав про те, щоб стати священником, але потім знайшов панк.

"Я був щасливий під час панку. Неймовірно щасливим, — сказав Макґован в інтерв'ю Vox. — Ви називаєте це хаосом. Я не вважаю це хаосом. Я вважаю це природним життям".

про шейна макгоуела
Шейн Макґован у юності. Фото: @dirk7890/X(Twitter)

про шейна макгоуела
Шейн Макґован. Фото: @SongsOfYourLif1/X(Twitter)

Музикант звернув увагу на своє ірландське коріння після заснування The Pogues і змінив свій панк-стиль на більш традиційне звучання. Макґован прагнув перенести силу ірландської народної музики на рок-сцену.

Більшість його пісень були написані під впливом ірландського націоналізму, ірландської історії, досвіду ірландців у Лондоні та Сполучених Штатах. Він часто згадував тих, хто надихав його — ірландського поета XIX століття Джеймса Кларенса Манґана і драматурга Брендана Бsхана.

"Стало очевидно, що все, що можна було зробити зі стандартним рок-форматом, було зроблено, переважно досить погано, — сказав він NME у 1983 році, коли The Pogues тільки починали свою діяльність. — Ми просто хотіли запхати в горлянки повністю орієнтованої на попсу аудиторії музику, яка має коріння, і яка загалом сильніша й має більше справжнього гніву та емоцій".

Найпопулярніша пісня The Pogues, Fairytale of New York, написана дуетом із Кірсті Макrолл, посіла друге місце в чартах у 1987 році й стала різдвяною класикою.

Макґован також був автором тексту пісні For the Dancing and the Dreaming для мультфільму "Як приручити дракона 2".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок