Архів за понад 70 років: з'явилася платформа унікальних архівних відео та аудіо Суспільного Мовлення

Архів за понад 70 років: з'явилася платформа унікальних архівних відео та аудіо Суспільного Мовлення

Архів за понад 70 років: з'явилася платформа унікальних архівних відео та аудіо Суспільного Мовлення

Почала працювати платформа "Суспільне Медіатека" — сайт, що містить архівні відео- та аудіозаписи Суспільного Мовлення від 1950-х років і до сьогодні. Поки він працює в режимі бета-версії.

Платформа діє за принципом video on demand (VoD). Тому, щоб переглянути матеріали, користувачі мають авторизуватися. А потім зможуть у категоріях сайту — за назвою, фільтром чи тегом — відшукати відповідне відео або аудіо. Крім цього, платформа пропонує користувачам добірку матеріалів за тегом.

Суспільне Медіатека
Пошук за тегом.

Керівниця проєкту з оцифрування архівних матеріалів Суспільного Таїсія Турчин зауважила: "Ми докладаємо всіх зусиль, щоб відшукати, відновити, оцифрувати та зберегти якомога більше унікальних записів про минуле й сучасність. Архіви Суспільного це частина культурної спадщини нашого народу, і ми неймовірно втішені, що маємо можливість поділитися цим здобутком із суспільством".

На платформу вже завантажили близько півтори тисячі відео- та аудіозаписів, і ця робота триває. "Суспільне Медіатека" допоможе усім, хто цікавиться українською історією, досліджує історичні події й персоналії чи розповідає про них у медіа.

Поки сайт працюватиме у режимі бета-версії. Це дозволить команді зібрати перший зворотний зв'язок про проєкт, проаналізувати уподобання користувачів і загалом протестувати коректність роботи платформи, не припиняючи наповнення сайту архівними відео та аудіо.

"Архіви Суспільного дуже довго були захованим скарбом. Захованим від дослідників, від студентів та учнів. Я пишаюсь нашою командою, яка робить ці унікальні відео та аудіо суспільним надбанням", — сказав Юрій Бойчук, технічний директор Суспільного Мовлення.

Суспільне Медіатека
Сайт "Сусільне Медіатека".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок