Мізогінія у поліції та мистецька колекція нападника "Ньюкасл Юнайтед": ось найкращі комікси від The Guardian і Observer

Мізогінія у поліції та мистецька колекція нападника "Ньюкасл Юнайтед": ось найкращі комікси від The Guardian і Observer

Мізогінія у поліції та мистецька колекція нападника "Ньюкасл Юнайтед": ось найкращі комікси від The Guardian і Observer
The Guardian

Видання The Guardian та Observer обрали найкращі комікси, карикатури та графічні історії, які публікували протягом року на своїх сторінках.

Про це йдеться на сайтах видань.

Серед питань, які порушували карикатуристи видань — внутрішня та зовнішня політика Великої Британії, спорт і зокрема футбол, кліматична криза. А проте знайшлося і кілька мистецьких тем. На створення одного з коміксів автора надихнула ретроспектива Бенксі, ще один розповідає про приватну мистецьку збірку, яка належить англійському футболістові Каллуму Вілсону.

Мізогінія у поліції та мистецька колекція нападника "Ньюкасл Юнайтед": найкращі комікси на думку The Guardian і Observer
Фото Ben Jennings/The Guardian

Ось повний перелік тем, які на думку редакторів видань найкраще були втілені у жанрі коміксу, графічної історії та карикатури:

 1. Іпотечна криза у Великої Британії.
 2. Мізогінія в поліції Великої Британії.
 3. "Багато криз, з якими стикається Велика Британія". У цьому рисунку обігрується популярна фраза про те, що робити, коли щось зламане. Йдеться про 13 років урядування консерваторів, які поглибили багато проблем.
 4. "Спадщина Боріса Джонсона від Covid" та комікс, на створення якого автора надихнула ретроспективна виставка Бенксі у Глазго.
 5. "Пеле, дитина, яка стане футбольним королем" — біографічна історія про відомого футболіста.
 6. Комікс про футбольний клуб "Челсі", у час коли його придбала компанія BlueCo. Американський консорціум також купив французький клуб "Страсбург".
 7. Спеціальний перегляд колекції мистецтва англійського футболіста та нападника клубу "Ньюкасл Юнайтед" Каллума Вілсона.
 8. Графічна історія про англійського футболіста та півзахисника клубу "Тоттенгем Готспур" Джеймса Меддісона.
 9. Ще одна історія про футбол — заснована на цитатах з автобіографії Сера Боббі Чарльтона. Англійський нападник більшу частину кар'єри грав за "Манчестер Юнайтед", прославився завдяки своєму знаменитому дриблінгу, точному пасу та поставленому удару здалеку. У 1994 році його посвятили у лицарі.
 10. "Глобальне кипіння": графічна історія про глобальне потепління та кліматичну кризу.
 11. Інфляційний балаган: реакція на політику та коментарі Ріші Сунака, який стверджує, що збирається боротися з інфляцією.
 12. Ще один графічний коментар про політику та висловлювання Ріші Сунака вийшов під назвою "Ріші Сунак та його демони".
 13. Графічна історія про те, як Ріші Сунак їде до Манчестера, щоб оголосити про скасування HS2.
 14. "Це полювання на відьом": матеріал про те, як Дональд Трамп просуває себе в Республіканській партії та намагається знов боротися за президентське крісло у США.

Як виникла традиція шаржу, карикатури та коміксу в медіа

Жанр графічної історії у медіа дуже старий, хоч і останнім часом трапляється значно рідше. Цей стиль передбачає лаконічність, гостроту викладу, інколи сарказм. Комікси та графічні історії є окремим жанром, який викликає захоплення ще й через художній талант його авторів та авторок.

Вважається, що першим виданням, яке впровадило такий стиль викладу інформації, було The Glasgow Looking Glass, засноване ще в 1825 році. А одним з перших таких рисунків називають "Жовтий малюк" Річарда Фелтона Аутколта у 1895 році.

У сучасному світі шаржі, карикатури та комікси в медіа викликають дуже велику увагу з боку читачів та критиків. Дискусії часто викликає межа між гостротою гумору та етичними межами й суспільними нормами. Найбільш відомий випадок останнього часу пов'язаний з виданням Charlie Hebdo — французькою щотижневою сатиричною газетою. 7 січня 2015 року на офіс видання напали, щонайменше 12 людей загинуло внаслідок терористичного акту, який пов'язують із помстою радикальних ісламістів за висвітлення питань ісламу та пророка Магомета.

Чи використовують українські медіа комікси та графічні історії

Українські видання звертаються до таких жанрів значно менше. Найвідомішим медіа, яке можна зарахувати до таких, що працювали з подібними жанрами, був журнал "Перець".

Один із найбільш відомих карикатуристів — художник Анатолій Василенко, він присвятив графічним історіям 50 років. Працював як головний художник у журналі для дітей "Перченя" та в "Перці". Також співпрацював із виданнями "Сільські вісті", "Барвінок", "Малятко", "Крокодил", "Вітчизна", "Дніпро", "Кореспондент", Kyiv Post, "День"та інших.

Читати графічні історії на Суспільне Культура:

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок