Перейти до основного змісту
Розлючений Роберт Де Ніро та номінація "20 днів у Маріуполі": чим запам'яталася кінопремія "Ґотем 2023"

Розлючений Роберт Де Ніро та номінація "20 днів у Маріуполі": чим запам'яталася кінопремія "Ґотем 2023"

Розлючений Роберт Де Ніро та номінація "20 днів у Маріуполі": чим запам'яталася кінопремія "Ґотем 2023"
Леонардо Ді Капріо, Мартін Скорсезе та Лілі Ґледстоун на Gotham Awards, Нью-Йорк, 27 листопада 2023 року. Фото: Evan Agostini/Invision/AP

Американська кінопремія Gotham Awards оголосила переможців: найкращим повнометражним фільмом стали "Минулі життя" (Past Lives). Серед номінантів на "Найкращий документальний фільм" була стрічка "20 днів у Маріуполі", але нагороду отримала не вона. Окрім того, церемонія запам'яталася розлюченим Робертом Де Ніро, який переконаний, що його промову цензурували.

Про це пишуть Variety та AP.

Нагороду за найкращу головну роль отримала Лілі Ґледстоун за фільм "Невідома країна" (The Unknown Country). Вона також відома роллю у фільмі Мартіна Скорсезе "Вбивці квіткової повні".

Нагороду за роль другого плану отримав Чарльз Мелтон за фільм "Травень, грудень" (May December), у якому також зіграли Наталі Портман та Джуліанн Мур.

Французький трилер "Анатомія падіння" відзначили як найкращий міжнародний фільм та в категорії "Найкращий сценарій". Його написали Жюстін Тріє та Артур Гарарі.

Найкращим документальним фільмом стали "Чотири доньки" (Four Daughters). Ця стрічка є поєднанням документалістики та вигадки. Це арабомовний фільм, що розповідає про зникнення двох із чотирьох дочок у туніської матері. Щоб заповнити втрату, режисер запрошує двох професійних акторок зіграти дочок жінки.

Проривом у режисурі став А. В. Роквелл за фільм "Тисяча й один" — це його повнометражний режисерський дебют.

Найкращим серіалом із тривалістю епізодів до 40 хвилин назвали "Сварку" (Beef), Алі Вонґ отримала нагороду за роль у проєкті. Найкращим серіалом з епізодами, тривалішими за 40 хвилин, став "Маленький вогник" (A Small Light).

Скандал з Робертом Де Ніро

Роберт Де Ніро піднявся на сцену, щоб вручити нагороду за фільм "Маленькі життя". Він читав слова з телесуфлера, коли помітив, що частину його заяви пропустили. Актор спершу припинив промову, а потім почав читати заяву з телефону.

"Початок моєї промови був відредагований, вирізаний", — сказав він, додавши, що не знав про це.

Де Ніро відомий критикою експрезидента США Дональда Трампа (називав Трампа "злим" і "хлопцем, який хоче бути крутим": wannabe tough guy), і частина промови стосувалася саме його. Актор називав американське суспільство "суспільством постправди", а також дорікнув за попередні зображення корінних американців.

Колишній президент збрехав нам понад 30 000 разів за чотири роки свого перебування на посаді, і він не відстає у своїй нинішній кампанії відплати. Попри всю свою брехню, він не може приховати свою душу. Він нападає на слабких, знищує дари природи і демонструє свою неповагу, наприклад, обзиваючи Покахонтас.

Де Ніро, який разом із Ґледстоун зіграв в останньому фільмі Скорсезе, припустив, що компанія Apple, яка розповсюджувала "Вбивць квіткової повні", відповідальна за цензуру його промови.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня
Вибір редакції
На початок