"Конкурс був": консерваторія імені Чайковського провела напівтаємні вибори ректора — ось як там коментують

"Конкурс був": консерваторія імені Чайковського провела напівтаємні вибори ректора — ось як там коментують

Ексклюзивно
"Конкурс був": консерваторія імені Чайковського провела напівтаємні вибори ректора — ось як там коментують
Національна музична академія України імені Петра Чайковського. Сайт НМАУ

Національна музична академія імені Петра Чайковського в Києві обрала ректора. Ним на наступні п'ять років знову стане Максим Тимошенко. Вибори відбулися напівтаємно.

Про це повідомляє "УП. Життя", а також підтвердив у коментарі Суспільне Культура проректор із творчої роботи академії Михайло Мимрик.

Максим Тимошенко був єдиним кандидатом на цю посаду — це підтвердили і в академії. За нього проголосували 373 людини, проти — 64 викладачі та студенти.

Як пише "УП. Життя", передвиборча кампанія була втаємничена: на офіційному сайті консерваторії лише один допис від 12 вересня про те, що Міністерство культури та інформаційної політики оголосило конкурс на заміщення посади ректора. Про перебіг кампанії пізніше не звітували ані музична академія, ані МКІП.

Мимрик у коментарі Суспільне Культура зазначив, що "конкурс був" і національна академія не вважає його "прикритим":

Все було, був оголошений конкурс, всі знали, Міністерство культури знало — чому прикрито? В нас були зареєстровані багато представників засобів масової інформації. Вибори пройшли дуже гарно, культурно, все в межах закону, чітко й професійно.

Також ми поцікавилися, чому навчальний заклад досі має ім'я російського композитора Петра Чайковського — навіть після початку повномасштабного вторгнення, в період активної дерусифікації.

За словами Мимрика, це "питання держави" й процес перейменування не передбачено до того часу, як надійде "вказівка". Він зазначив, що Петро Чайковський "мав українське коріння, і багато його творів пов'язані з Україною". Зрештою, як сказав проректор, "зараз це не на часі".

Що відомо про Максима Тимошенка

Спершу Максима Тимошенка призначили в. о. ректора консерваторії у червні 2018 року, але вже у серпні Мінкульт заявив, що Тимошенко більше не очолює заклад. Тодішній держсекретар Мінкульту Ростислав Карандєєв зазначав, що того звільнили через "правопорушення". До цього академію 14 років очолював Володимир Рожок, який був членом "Партії регіонів".

Тимошенко та інші представники адміністрації закладу відстоюють позицію про Петра Чайковського як українського композитора. Попри те, що сам він неодноразово називав себе росіянином. Для того щоб підтвердити цю тезу, академія навіть замовляла експертизу в Національного державного інституту українознавства. Там констатували "український генетичний код" Чайковського.

З червня 2022 року із закладу освіти звільнилася низка викладачів: музикознавці Олена Корчова і Юрій Чекан, диригент Володимир Сіренко, композиторка Алла Загайкевич. Це сталося через ім'я Чайковського у назві. Студенти організували акцію протесту. Однак керівництво академії цю подію проігнорувало.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок