Гомофобний і сексистський контекст: у Польщі художники протестують проти галереї, яка без дозволу виставила роботи

Гомофобний і сексистський контекст: у Польщі художники протестують проти галереї, яка без дозволу виставила роботи

Гомофобний і сексистський контекст: у Польщі художники протестують проти галереї, яка без дозволу виставила роботи
Фото: Dawid Zuchowicz / Agencja Wyborcza.pl

23 листопада у національній галереї Zachęta (в перекладі — "Стимул") у Варшаві відбулася акція протесту художників, які не давали згоду на участь у виставці Pejzaż malarstwa polskiego ("Польський пейзаж"). Вони були одягнені у футболки із написом Zajęta ("Зайняте").

Про це пише видання Оnet.

Під своїми роботами в галереї митці написали: "Картина представлена ​​без згоди художника". Причиною протесту стало те, що митці не бажали, щоб їхні роботи на виставці були представлені поруч з роботами художника Ігнація Чвартоса.

Художники підписали листа до директора і куратора галереї Януша Яновського, в якому йдеться, що вони не дають згоди на виставку своїх робіт.

"Пан Яновський навмисно та з розрахунком використав наші імена й наші твори, щоб підтвердити свої огидні гомофобні, сексистські та інші погляди, які явно суперечать нашим поглядам", – пояснює у листі одна з художниць Агата Богацька.

Митці стверджують, що Януш Яновський не поінформував їх про те, поруч з якими роботами будуть вивішені їхні картини. Яновського без конкурсу призначив на посаду Пьотр Глінський польський міністр культури, тож це має ознаки політичного призначення, пише видання.

"Я думаю, що зараз галерея Zachęta справді «Зайнята» — до краю наповнена посереднім мистецтвом, разом з кількома картинами видатних художників, якими я захоплююся, поміщених без їхньої згоди в абсурдний контекст серед ксенофобії, гомофобії, расизму, фанатизму", – коментує для Gazeta Wyborcza ініціатор протесту та автор принтів на футболках художників Бартек Кельбович.

Януш Яновський своєю чергою стверджує, що роботи не є власністю художників: "Кожна робота і права на неї, представлені ​​тут, були придбані багато років тому за державні гроші", — говорить він.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок