Український культурний фонд оцифрує графіті Бенксі, створені на Київщині

Український культурний фонд оцифрує графіті Бенксі, створені на Київщині

Український культурний фонд оцифрує графіті Бенксі, створені на Київщині
Вечірній Київ

Роботи британського стритарт-художника Бенксі, які він створив у Києві, Ірпені та Бородянці, оцифрують та розмістять у віртуальній галереї, яка буде доступна широкому загалу.

Про це пише Міністерство культури та інформаційної політики України.

Проєкт із цифровізації "НУАРТ" ("Новий Український АРТ") презентували у Києві 22 листопада. Команда вже провела фотометрію та сканування артоб'єктів Бенксі. Нині завершує роботу над сайтом проєкту та розміщенням цифрових 3D-версій графіті у віртуальній галереї, що буде доступна незабаром для широкого загалу.

"Завдяки сучасним AR/VR-технологіям будуть створені не лише умови для збереження робіт Бенксі, а й можливість збільшити кількість аудиторії, як української, так і світової, що зможе ознайомитися зі стінописами", — пишуть у МКІП.

Бенксі — анонімний вуличний художник, який ніколи не розкривав свою особу. Він створює стритарт і графіті на соціальну та політичну тематики. Митець не з'являвся в публічному просторі з 2003 року. Його персональна виставка "Бенксі проти Бристольського музею" відбулась у 2009 році, а згодом у 2023 році в Глазго.

Бенксі залишив свої роботи й в Україні. Зокрема, у Бородянці, Ірпені, Києві. Ці графіті художник створив уже під час повномасштабної війни. На Майдані Незалежності в Києві їх захистять антивандальним склом.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок