Крістофер Нолан взявся за "Оппенгеймер" після розмови з сином, а тепер хоче зняти "не такий похмурий фільм"

Крістофер Нолан взявся за "Оппенгеймер" після розмови з сином, а тепер хоче зняти "не такий похмурий фільм"

Крістофер Нолан взявся за "Оппенгеймер" після розмови з сином, а тепер хоче зняти "не такий похмурий фільм"
Скриншот: Yahoo Entertainment

Режисер сценарист і продюсер Крістофер Нолан разом зі своєю дружиною та продюсеркою Еммою Томас розповіли, що вважають "Оппенгеймер" соціально важливим фільмом, відповіли на критику стрічки, а також зізналися, що "готові відійти від похмурих та нігілістичних тем" у своїх роботах.

Про це подружжя розповіло в інтерв'ю Yahoo Entertainment.

Чому Нолан взявся за тему ядерної зброї

Крістофер Нолан остаточно впевнився в тому, що варто знімати фільм про винахід атомної бомби після розмови зі своїм 16-річним сином, який сказав йому, що "тема ядерної зброї наразі нікого не хвилює". А Емма Томас вважає, що знімати такі фільми як "Оппенгеймер" є певним активізмом і це необхідно робити, щоб нагадувати людям, "на якій тонкій межі ми перебуваємо".

"Мені здається. що фільми мають бути передусім значущими. Але і водночас розважальними. Вони мають захоплювати й залучати глядачів, незалежно від жанру — чи то горор, чи то романтична комедія. Зрештою, ви маєте захопити аудиторію та дати їй переконливу історію. Тому я найперше хочу розповідати своїм глядачам круті історії. І в підсумку вони ставатимуть резонансними, якщо я зроблю свою роботу правильно", — говорить Нолан.

Критика: бракує погляду японців

Режисер і актор Спайк Лі висловився, що попри всі переваги "Оппенгеймера", йому бракує перспективи японців. Інтерв'юер запитав Нолана про це.

"Лі — один з моїх кумирів, і я щасливий тим, що фільм йому все ж сподобався. Але ми різні режисери, які бачать світ по-різному і відповідно знімають кіно по-різному. Але я просто в захваті, що він бачив мою роботу і щось виніс для себе", — відповів Крістофер Нолан.

Емма Томас додала, що її чоловік від самого початку хотів розказати історію з погляду творця ядерної бомби і писав сценарій від першої особи: "Навіть те, як Оппенгеймер отримував інформацію про те, як вчинили з його винаходом, ми відобразили точно так само, як це відбувалося в реальному житті — учений почув про це по радіо, як і вся Америка".

"Зняти щось не таке похмуре"

На питання, чи не хотілося б Нолану зняти, наприклад, романтичну комедію, після роботи над доволі похмурою історією, той відповів, що "якась його частина точно готова завершити цей етап кар'єри":

"Так, це дуже темна тема. Нігілістична. І, так, частина мене прагне рухатися далі й, можливо, зробити щось, знаєте, не таке похмуре", — розповів режисер.

Про стрічку "Оппенгеймер"

"Оппенгеймер" став найкасовішим байопіком в історії, заробивши в прокаті $912 млн — він випередив попереднього лідера, оскароносну "Богемну рапсодію". Байопік про лідера рок-гурту Queen Фредді Мерк'юрі у 2018 році зібрав 902 мільйони доларів.

У Голлівуді знімуть кросовер "Барбі" та "Оппенгеймера" — "Барбенгеймер". Голлівудський режисер Чарльз Бенд анонсував створення малобюджетної чорної комедії на основі сюжетів двох кінострічок.

Сюжет "Оппенгеймера" розгортається навколо Роберта Оппенгеймера — фізика-теоретика, професора Каліфорнійського університету в Берклі. Під час Другої світової війни він став очільником так званого Мангеттенського проєкту, в якому американці створили ядерну зброю. Головну роль у стрічці Нолана зіграв Кіліан Мерфі. До зіркового складу приєдналися також Флоренс П'ю, Роберт Дауні-молодший, Рамі Малек, Ґері Олдмен, Емілі Блант та інші.

Дивіться огляд фільму на YouTube-каналі Суспільне Культура.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок