Видання TIME визначило список зі 100 книжок, які "необхідно прочитати у 2023 році". У список потрапили художні книжки, нонфікшн, мемуари, поезія — "що розважають і просвітлюють нас".
У списку багато художньої літератури, наприклад кілька бестселерів, серед яких Yellowface Ребеки Кван, "Парі: історія корабельної аварії, заколоту та вбивства" Девіда Грана і Tom Lake Енн Патчетт.
Хоча художня література, нонфікшн і поезія представлені, жанрових книжок не так багато, особливо фантастики / фентезі чи любовних романів, але є принаймні один кримінальний роман — All the Sinners Bleed С. А. Косбі, і принаймні один роман жахів — Lone Women Віктора Лаваля.
Є й мемуари знаменитостей, такі як :
- "Мене звуть Барбра" Барбри Стрейзанд — на майже 100 сторінках охоплено більш ніж 60-річну кар'єру співачки. Тут є історії про її дитинство та стосунки з матір'ю, перше прослуховування на Бродвеї, зйомки у "Смішній дівчинці" і навіть увага преси до її носа.
- Pageboy Еліота Пейджа. Після виходу книга дебютувала на першому місці в списку бестселерів документальної літератури The New York Times. Актор розповідає історію прийняття своєї ідентичності, віддзеркалюючи дезорієнтацію, яку він пережив, відкриваючи своє справжнє Я на знімальному майданчику та за його межами.
- "Запасний" принца Гаррі. Тут історії про його дитинство, втрату матері, службу в армії і бойовий досвід та посттравматичний синдром, зустріч із Меган Маркл і складне рішення відмовитися від королівських регалій та обов’язків. Українською вийшла у видавництві "Лабораторія".

Також у списку опинилася книжка "Я люблю Росію. Репортаж із загубленої країни" російської журналістки Єлени Костюченко від британського видавництва The Bodley Head.
"«Я люблю Росію» — це безстрашна спроба Єлени Костюченко задокументувати Росію очима тих, кого вона систематично і жорстоко знищує: сільських дівчат, яких залучають до секс-роботи, квір-людей у глибинці, пацієнтів і лікарів українського пологового будинку, а також таких журналістів, як вона сама. Вона веде нас у місця, яких неросіяни ніколи не бачили, і доносить до нас голоси, яких ми ніколи не чули", — йдеться в анотації.
Раніше Суспільне Культура розповідало, що українці закликали видавництво переглянути свої видавничі плани.
Зокрема, писали що "публікація книжок, які відбілюють російський імперіалізм, у той час, як Росія почала геноцидну війну, щоб окупувати / анексувати території своєї колишньої колонії" некоректна щодо справжніх жертв російської агресії.
Весь список можна знайти на сайті Time.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]