Нині у Києві триває одразу 4 виставки. На одній можна буде побачити роботи сучасних українських митців, зокрема Нікіти Кадана та Жанни Кадирової. На іншій — спробувати самостійно створити скульптуру з глини. Третя — присвячена знищеним Росією містам, а четверта — загиблому на фронті фотографу.
Виставка "[індивідуальна мінливість]"
З 16 листопада до 16 грудня в Інституті проблем сучасного мистецтва проходитиме благодійна виставка-аукціон — "[індивідуальна мінливість]".
Про це Суспільне Культура повідомили учасники події.
За словами організаторів, виставка прагне звернути увагу відвідувачів на внутрішню силу, яку кожен несе у собі.
"Виставка фокусується на предметах, процесах і переживаннях, які оточують особистість у моменті її глибокого болю. Але це також ті предмети, процеси і переживання, які залишаються у моменті спокою, побуту та звичного життя. Це ті сюжети, які ми не помічаємо, хоча вони є крихітними механізмами та двигунами"
Кураторський колектив — Анастасія Кузьменко, Олександр Лень та Андрій Сидоренко. Архітектор: Артем Громницький.

У виставці братиме участь 34 митці та мисткині, серед них:
- Нікіта Кадан;
- Жанна Кадирода;
- Анастасія Лелюк;
- Олександр Лень;
- Марія Матяшова та Діма Толкачов;
- Антон Саєнко;
- Діана Качуровська.
У межах виставки збиратимуть кошти на закупівлю машини для бойового підрозділу в складі бригади швидкого реагування Національної гвардії України "Рубіж", де служить Олександр Лень. Представлені в експозиції роботи можна отримати за благодійний внесок.



Виставка "Відкрита майстерня"
З 16 листопада до 16 грудня у галереї Avangarden відбуватиметься виставка "Відкрита майстерня" українського скульптора Андрія Опришка.
Проєкт "Відкрита майстерня" складається зі скульптурних барельєфів з глини та дерева, автентичної кераміки, графіки та живопису.
Організатори зазначають, що експозиція розкриває вплив традиційної культури на формування ідентичності сучасних українців.
Також у межах події можна спробувати власноруч зліпити скульптуру. Для цього у просторі стоятиме стіл зі шматками глини. Зробити це можна буде у будь-який час впродовж місяця. Попередня реєстрація не потрібна.

"Стерті з лиця землі"
З 15 листопада у Києві діятиме вулична виставка "Стерті з лиця землі",, присвячена зруйнованим росіянами українським містам.
Про це повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.
Світлини для виставки надали:
- воєнні фотографи Костянтин і Влада Ліберови,
- пресслужба 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний Яр",
- пресслужба 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади,
- пресслужба 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців,
- фотокореспонденти українських медіа.
На фотографіях зафіксовані наслідки руйнувань у Попасній, Мар’їнці, Вугледарі, Соледарі, Бахмуті та багатьох інших.
"До повномасштабного вторгнення ми займалися весільними фотозйомками та навчали фотографувати інших людей. Зараз ми їздимо по фронту і дивимось на весь цей жах. Більшість фотографій було зроблено за останні пів року. Ми хочемо, щоб пам’ять про всі ці жахіття зберігалась", — сказав фотограф Костянтин Ліберов.



"Від Майдану до війни"
З 21 листопада до 30 грудня у просторі Українського PEN відкриється виставка робіт загиблого фотографа та військового Віктора Гурняка.
Віктор Гурняк — журналіст, фотокореспондент, пластун
Як фотокореспондент у різні роки працював у тернопільській щоденній газеті "20 хвилин", інформаційному агентстві УНІАН, міжнародній інформаційній агенції Reuters, онлайн-медіа INSIDER. Був редактором пластового часопису "Цвіт України".
Влітку 2014-го добровільно вступив до 24-го батальйону територіальної оборони "Айдар", а 19 жовтня 2014 року загинув під час мінометного обстрілу, коли вивозив на машині поранених з поля бою поблизу села Сміле Луганської області.
Виставка "Від Майдану до війни" нараховує понад 30 світлин, зроблених Віктором під час Революції Гідності, служби у війську, а також кадри із приватного життя автора.
Також 21 листопада відбудеться показ документального короткометражного фільму про Віктора Гурняка, який у 2015 році підготувало hromadske.
Щоб відвідати подію необхідно заповнити реєстраційну форму.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]