Фільм Анни Бурячкової "Назавжди-назавжди" став найкращою стрічкою Міжнародного кінофестивалю в Котбусі

Фільм Анни Бурячкової "Назавжди-назавжди" став найкращою стрічкою Міжнародного кінофестивалю в Котбусі

Фільм Анни Бурячкової "Назавжди-назавжди" став найкращою стрічкою Міжнародного кінофестивалю в Котбусі
Фото: filmfestivalcottbu/Instagram

Головний приз на 33-му Film Festival Cottbus отримала дебютна стрічка української режисерки Анни Бурячкової "Назавжди-назавжди". Фільм зняли в копродукції з Нідерландами.

Про це повідомили у соцмережах фестивалю.

Сюжет фільму Бурячкової переносить глядачів до Києва кінця 90-х. Тоня переходить зі школи в центрі міста до іншої — у спальному районі, й потрапляє до компанії відчайдушної молоді. Разом вони шукають пригод та неприємностей на околицях постсоціалістичного Києва.

Сценарій був написаний у співпраці з Мариною Степанською ("Стрімголов", 2017). Робота над першим драфтом розпочалася ще у 2020 році, під час епідемії COVID-19. Сам фільм завершили у Києві за два місяці до початку повномасштабного вторгнення.

"Цей фільм пісня любові, присвячена розгубленим підліткам кінця 90-х, які виросли серед пострадянської руїни, добре засвоївши правило: якщо тебе ніхто не полюбить, ти не виживеш", — зазначала Бурячкова.

У стрічці зіграли молоді українські актори й акторки Аліна Чебан, Захар Шадрін, Артур Алієв, Єлизавета Цілик, Дар'я Жихарська. Роль мами головної героїні виконала акторка Даша Малахова.

Світова прем'єра фільму відбулася у вересні на 80-му Венеційському кінофестивалі в програмі Orrizonti Extra. А українська – в жовтні на Київському тижні критики. Премія "Кіноколо" відзначила стрічку номінаціями у категоріях "Відкриття року" та "Найкраща акторка".

Що відомо про фестиваль у Котбусі

Film Festival Cottbus (FFC) вперше провели у 1991 році. Сьогодні він є одним із найбільш знаних у світі кінофестивалів Східної Європи.

Фестиваль фокусується на художніх фільмах з колишніх соціалістичних країн, включно з усіма держави колишнього СРСР і сусідніми країнами — Фінляндією, Грецією та Туреччиною.

Міжнародний кінофестиваль у Котбусі цього року проходив із 7 до 12 листопада. Цього разу на фестивалі показали документальний фільм Суспільне Культура "Жевріння. Дерево життя" — про мозаїки Маріуполя.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок