Музична спадщина кримських татар вперше звучала у Парижі, а художник C215 присвятив фреску українським дітям

Музична спадщина кримських татар вперше звучала у Парижі, а художник C215 присвятив фреску українським дітям

Музична спадщина кримських татар вперше звучала у Парижі, а художник C215 присвятив фреску українським дітям
Фото: olenazelenska_official/Instagram

У межах 42-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі відбуваються події, пов'язані з Україною та українською культурою. Зокрема, у церкві Сен-Сюльпіс вперше в історії виконали музику кримського композитора, а французький художник Крістіан Гемі створив фреску, присвячену українським дітям.

Фреска від Крістіана Гемі

Французький художник Крістіан Гемі, відомий під псевдонімом C215, у штаб-квартирі ЮНЕСКО представив нову роботу, присвячену українським дітям.

На відкритті фрески були перша леді України Олена Зеленська та генеральна директорка Одрі Азуле.

Гемі зазначив, що зображення присвячене українським дітям, та наголосив, що багато з них досі залишаються депортованими на територію Росії.

Зеленська у власному пості додала: "Попереду, сподіваюся, співпраця в поверненні викрадених Росією дітей. Як влучно зазначив художник Крістіан Гемі, «Україна хоче перемоги та справедливості»".

Від початку повномасштабного вторгнення Крістіан Гемі неодноразово відвідував Україну. Його роботи можна побачити на багатьох стінах у Києві, Бучі, Гостомелі, Львові.

париж
Фреска від художника Крістіана Гемі. Фото: olenazelenska_official/Instagram

Кримськотатарська музика

Міністерство закордонних справ 10 листопада повідомило, що вперше в історії в Парижі грали кримськотатарську музику — оркестр "Київ-Класик" виконав твори кримського правителя, композитора та поета Газі II Герай хана. Це відбулося після 500 років від їхнього створення.

Концерт відбувся в перші дні 42-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в одній з найвидатніших церков Парижа — Сен-Сюльпіс.

"Де музична спадщина кримських татар мала особливе сприйняття", — зауважили у відомстві.

"Ми віримо, що культура та спадщина кримськотатарського народу, які пройшли через століття, переживуть тимчасову окупацію Криму з боку Росії та варварську парадигму існування цієї країни-терориста".
париж
Оркестр "Київ-Класик". Фото: МЗС

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок