Перейти до основного змісту
В Офісі президента готові змінювати закон про освіту, але це не буде виконанням "хотілок" іншої держави

В Офісі президента готові змінювати закон про освіту, але це не буде виконанням "хотілок" іншої держави

В Офісі президента готові змінювати закон про освіту, але це не буде виконанням "хотілок" іншої держави
. ФОТО: gettyimages (Фото ілюстративне)

В Україні готові змінювати закон про освіту, щоб виконати умови Європейського Союзу — але це не буде виконанням ультиматумів інших країн, вважають в Офісі президента.

Про це у межах Єдиного телемарафону розповів заступник керівника ОП Ігор Жовква, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Якщо говорити про питання освіти, ми готові. У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про певні зміни знову-таки важливо: на виконання рекомендацій Венеційської комісії, а не «хотілок» тієї чи іншої держави", — зазначив він.

Раніше Суспільне повідомляло, що прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Угорщина не підтримуватиме Україну в жодному питанні міжнародних справ, "поки мовні права етнічних угорців там не будуть відновлені".

За його словами, в Україні нібито обмежені права близько 150 000 етнічних угорців на використання рідної мови, особливо в освіті, після того, як у 2017 році Київ ухвалив закон, що обмежує використання мов меншин у школах.

Про готовність внести зміни до законів про права нацменшин перед початком переговорів про вступ до ЄС раніше говорила й віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

За рекомендацією Єврокомісії для початку переговорів про вступ Україна має ухвалити закон, який враховує "решту рекомендацій" Венеційської комісії від червня 2023 року та жовтня 2023 року, пов'язаних із законом про нацменшини та освіту.

8 листопада Європейська комісія рекомендувала почати переговори з Україною про вступ до ЄС. За словами президентки ЄК Урсули фон дер Ляєн, Україна завершила понад 90 % необхідних кроків.

Вона додала, що тривалість переговорів про членство України в ЄС залежить від швидкості реформ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня
Вибір редакції
На початок