У Києві нагородили лауреатів другої премії у сфері ЛГБТІК+активізму KyivPride Award 2023. Премією відзначили тих, хто зробили значний внесок і в боротьбу з Росією, і в захист та просування прав та видимості ЛГБТІК+людей.
Про це 7 листопада повідомили у Центрі прав людини ZMINA.
Хто отримали премію у 2023 році
- "ЛГБТІК+волонтер(ка) року" — Джул Сіроус, волонтер безпеки "КиївПрайду", військовий волонтер, а зараз бойовий медик;
- "ЛГБТІК+френдлі бізнес року" — видавництво "Видавництво";
- "Міжнародний(а) союзник(ця) року" — організація European Pride Organizers Association;
- "ЛГБТІК+організація року" — "ЛГБТІК-військові за рівні права";
- "Квір-блогер(ка) року" — Сашко Драглі.
“Мені дуже приємно отримувати такі нагороди, це спонукає творити ще більше того контенту, який подобається вам. І мені також дуже приємно брати участь не тільки в просвітницькій роботі, а й в інформаційних кампаніях", — заявив Сашко.
Координатор European Pride Organizers Association Патрік Орт зазначив, що організація підтримує "КиївПрайд" уже 10 років: "У нас не було жодних вагань, щоб почати підтримувати вас і в цей складний час. Ми зустрілися буквально на другий день після початку повномасштабної війни й закликали наших членів збирати кошти на гуманітарну допомогу. Він імені нашої організації я хочу сказати, що ви – найхоробріші люди, яких я коли-небудь бачив".
Також почесними нагородами відзначили п'ятьох ЛГБТІК+військових: Віктора Пилипенка, Настю Конфедерат, Петра Жеруху, Бориса Хмілевського та Антоніну Романову.
Законопроєкт про реєстровані партнерства
Законопроєкт № 9103 про реєстровані партнерства покликаний розв'зяати проблему, яку полягає у тому, що пари, які не хочуть або не можуть оформити шлюб, не мають змоги отримати такі ж права, що й одружені. Зокрема, це стосується одностатевих пар, серед яких пари ЛГБТІК+військових.
У жовтні Суспільне повідомляло, що Міністерство оборони та Міністерство юстиції України виступають за ухвалення законопроєкту № 9103 "Про інститут реєстрованих партнерств".
У відповіді на запит народної депутатки Інни Совсун. Мін'юст каже: якщо ухвалити законопроєкт № 9103, Україна виконає свої зобов'язання зі статті 8 Конвенції про права людини і зникнуть підстави подавати позови до Європейського суду з прав людини проти України через дискримінацію.
Суспільне Культура записувало інтерв'ю зі співавторкою законопроєкту № 9103, юристкою Марією Клюс.
Марія також була героїнею спецпроєкту Суспільного Культура "Видимі".
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]