У межах премії від Європейської кіноакадемії розглянуть ще один фільм, знятий за копродукції України, Швеції та Норвегії — стрічку Ганни Бадзяки та Олександра Міхалковича "Батьківщина". Вона присвячена протестам у Білорусі 2020 року.
Про це повідомили на офіційному сайті кінопремії 7 листопада.
Фільм білоруських режисерів потрапив до переліку номінантів у категорії "Найкращий документальний фільм". Номінації ґрунтуються на голосах 4600 членів Європейської кіноакадемії, які переглянули фільми зі щорічної академічної програми. Тепер за переможців голосуватимуть члени академії.
Фільм "Батьківщина" брав участь у багатьох міжнародних кінофестивалях, зокрема й у цьогорічному ОМКФ, а також у DocsBarselona і чеському One World International Human Rights Documentary Film Festival.
За словами гендиректорки Одеського фестивалю Анни Мачух, це фільм про Білорусь, знятий білоруськими режисерами, однак він не є білоруським. Жодна людина, яка була залучена до зйомок, не живе у Білорусі, а сама стрічка заборонена там до показу.


"У моєму сприйнятті Білорусь — це те, що могло статися з Україною, якби ми не зробили Революцію Гідності та не вигнали Януковича з країни. Для мене Білорусь — це така сама окупована територія, як Донецьк, Луганськ, Крим", — додала Анна.
У самій Білорусі фільм заборонений до показу, а актори та режисери були змушені виїхати з країни.
Документальну стрічку почали знімати як історію про дідівщину в армії, проте під час зйомок почалися протести.
"На мою думку, народ Білорусі не має нічого спільного з державою і керівництвом, яке немає легітимності. Під час останніх виборів абсолютна більшість не підтримала самопроголошеного президента. Це яскраво показали протести. Народ має абсолютно інше ставлення", — каже співрежисерка Ганна Бадзяка.
Номінація "Ля Палісіади"
На цьогорічну премію Європейської кіноакадемії в категорії European Discovery за найкращий дебютний повнометражний фільм також номінували стрічку Філіпа Сотниченка "Ля Палісіада".
"Це третя стрічка в історії українського кіно, що змагатиметься за здобуття почесної міжнародної нагороди у цій номінації. Раніше на неї претендували «Плем'я» та «Памфір»", — йдеться у повідомленні команди.

Європейська кінопремія присуджується за найбільші досягнення в європейському кінематографі. Церемонію вручення Європейської кінопремії — найвідомішої та найпрестижнішої нагороди в галузі європейського кіно — проводять Європейська кіноакадемія та компанія European Film Academy Productions.
Лауреатів оголосять під час 36-ї церемонії нагородження 9 грудня 2023 року в Берліні.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]